PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Intersport podliczył zyski z pierwszego półrocza

  • Autor: propertynews.pl
  • 27 sie 2015 11:21

Intersport podliczył zyski z pierwszego półrocza Intersport

Spółka Intersport w I półroczu 2015 r. wypracowała zysk brutto na poziomie 1.335 tys. zł (było: 98 tys. zł w analogicznym okresie ubiegłego roku), pomimo niższych o 3,4 proc. przychodów netto  ze sprzedaży odnotowanych rok do roku. Obecnie to kwota 111.264 tys. zł, wcześniej było115.139 tys. zł.

REKLAMA

Jak podkreśla spółka, to najlepszy w historii wynik pierwszego półrocza wypracowany z działalności podstawowej (bez zdarzeń jednorazowych). Pozytywny wpływ na wynik miało obniżenie kosztów prowadzonej działalności oraz poprawa marży procentowej.

Spółka w I kwartale br. podwoiła zysk brutto pomimo niższych o 6,3% przychodów rok do roku. Mniejsze obroty wynikały głównie z niższej sprzedaży towarów zimowych. Pozytywny wpływ na wynik brutto w I kwartale br. miały takie działania jak: poprawa rok do roku marży, zmniejszenie kosztów na porównywalnych sklepach oraz brak pogłębionych wyprzedaży odzieży i sprzętu narciarsko-snowboardowego. W grupach towarów całorocznych utrzymano wzrostowy trend sprzedaży, jednocześnie zmniejszając r/r zapas magazynowy towarów zimowych.

W II kwartale br. na porównywalnych obrotach, spółka po raz pierwszy w swojej historii wypracowała zysk. Wprowadzona przez zarząd zmiana polityki towarowej polegająca na zwiększeniu udziału całorocznego asortymentu w ogólnej sprzedaży wraz z ograniczaniem kosztów, m.in. poprzez optymalizację powierzchni salonów – przyniosła zamierzone efekty.

W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, największą dynamikę sprzedaży w I półroczu 2015 roku odnotowano w grupach towarowych: fitness trening, multisport tekstylia i obuwie sportowe. Dodatkowo, pozytywnie na półroczne wyniki spółki wpłynęły wzrost średniego paragonu wartościowo i ilościowo osiągnięty na sklepach oraz rozwój kornerów tematycznych, dobrze ocenianych przez klientów.

Sieć Intersport Polska SA w I półroczu 2015 roku przedłużyła umowy najmu lokali handlowych w Bytomiu (Centrum Handlowe Atrium Plejada) oraz w Poznaniu (Centrum Handlowe M1).
W lipcu br. spółka podpisała aneksy przedłużające umowy najmu lokali w Krakowie (Galeria Krakowska) oraz Katowicach (CC Silesia), oraz umowę na najem nowego salonu Intersport o powierzchni 758 mkw. w Centrum Handlowym Zielone Arkady w Bydgoszczy, którego uruchomienie planowane jest w IV kwartale 2015 roku.

Intersport Polska SA posiada 36 salonów własnych, które zlokalizowane są w 23 największych miastach Polski. Spółka należy do międzynarodowej Grupy Intersport. Sieć Intersport realizuje również wspólne międzynarodowe kampanie marketingowe z ekskluzywnymi markami takimi jak Adidas, Nike, Asics, Reebok.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA