PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Intersport przejmuje The Athlete's Foot

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 paź 2012 11:55

Intersport przejmuje The Athlete's Foot

Intersport International Corporation przejmuje amerykańską spółkę The Athlete's Foot, posiadającą 420 sklepów z obuwiem sportowym działających na zasadzie franczyzy w 27 krajach na całym świecie. Transakcja zapewni Grupie mocniejszą pozycję na rynku sieci sportowych, na którym funkcjonują tacy gracze jak: Foot Locker, Courir czy Athletes World.

REKLAMA

Intersport International Corporation nie podała do wiadomości ceny nabycia, stwierdziła jednak, że transakcja została sfinansowana ze środków własnych, bez konieczności podejmowania zobowiązań finansowych.

Na skutek przejęcia, Grupa ma szansę zaistnieć na lukratywnych rynkach, takich jak Stany Zjednoczone, Australia, Nowa Zelandia i Indonezja, wejść na rynek Ameryki Łacińskiej, a także wzmocnić swoją pozycję na rynkach bliskowschodnich i azjatyckich.

Zdaniem Franza Julena, dyrektora generalnego IIC, nabycie TAF stanowi „jedno z najistotniejszych posunięć" w historii firmy. Intersport rozszerzy swą działalność geograficznie - na wszystkich pięć kontynentów, ale przede wszystkim uzupełni międzynarodową sieć sprzedaży detalicznej składającą się z ponad 5000 sklepów o kolejną specjalizację: specjalistyczne obuwie sportowe i obuwie inspirowane sportowym stylem życia.

Grupa Intersport jest największą na świecie organizacją zajmującą się detaliczną sprzedażą artykułów sportowych. Zrzesza podmioty prowadzące samodzielną działalność przy wykorzystaniu znaku towarowego Intersport i marek własnych, dokonujące wspólnych zakupów i korzystające ze wspólnego modelu działalności gospodarczej, ujętego w formie ujednoliconych międzynarodowo standardów.

Właścicielem praw autorskich do znaku towarowego Intersport oraz marek własnych jest Intersport International Corporation (IIC), spółka z ograniczoną odpowiedzialnością prawa szwajcarskiego. Udziałowcami IIC jest kilkanaście podmiotów, w tym Intersport Deutschland Eg (IDE), z którym w 2005 roku spółka Intersport Polska SA podpisała umowę sublicencyjną.

IDE działa w formie spółdzielni prawa niemieckiego. Obroty IDE stanowią około 1/3 łącznych przychodów Grupy. Członkowie IDE mają prawo głosu odpowiednio do ilości posiadanych przez nich sklepów w Grupie INTERSPORT.

Spółka Intersport Polska SA prowadzi działalność handlową w 32 salonach własnych, które zlokalizowane są w 21 największych miastach Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA