PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Intersport współpracuje już z ponad 100 dostawcami

  • Autor: propertnews.pl
  • 21 mar 2013 10:55

Intersport współpracuje już z ponad 100 dostawcami

Sieć sklepów sportowych Intersport, która liczy w Polsce ponad 30 salonów sprzedaży, współpracuje już z pond 100 dostawcami - podała firma w najnowszym raporcie.

REKLAMA

Największym dostawcą sieci Intersport, generującym 16-proc. udział we wszystkich zakupach, jest Intersport Deutschland eG z siedzibą w Heilbronn.

Pozostałymi ważnymi dla spółki kontrahentami generującymi od 5 do 10 proc. udziału w całości zakupów są firmy: Nike Poland sp. z o.o. (Nike), Adidas Poland sp. z o.o. (Adidas, Reebok) oraz Amer Sports sp. z o.o. (Salomon).

Spółka uzupełnia ofertę o marki własne oraz oferty specjalne Intersport, czyli modele wiodących producentów zaprojektowane na zamówienie i dostępne wyłącznie w sklepach Grupy. Polityka firmy zakłada, że marki własne stanowić będą docelowo około 25 proc. asortymentu. 

Jak podaje firma w raporcie, około 70 proc. całorocznych zakupów jest realizowanych w systemie zamówień przedsezonowych, składanych z półrocznym wyprzedzeniem. Kolejne 30 proc. dostaw to artykuły zamawiane na bieżąco w ciągu roku, będące uzupełnieniem brakującego asortymentu.

W 2012 roku spółka przyspieszyła o miesiąc dostawy towarów sezonowych i poprawiła dostępność towarów poprzez zwiększenie liczby towarów. Kontynuowano również wprowadzanie specjalnych "kornerów tematycznych" dla grup asortymentu: running, football, które obecnie eksponują cały asortyment.

W 2012 roku firma Intersport wypracowała 20-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA