PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestor Centrum Kowale pozyskał kredyt na budowę obiektu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 maj 2012 12:40

Inwestor Centrum Kowale pozyskał kredyt na budowę obiektu

Inwestor Centrum Kowale - spółka Impress - nawiązał współpracę z Powiślańskim Bankiem Spółdzielczym, zrzeszonym w Banku Polskiej Spółdzielczości, w zakresie kredytowania budowy tego obiektu. Wartość kontraktu wynosi blisko 30 mln zł.

REKLAMA

Umowa kredytowa z Powiślańskim Bankiem Spółdzielczym, zrzeszonym w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A., została podpisana w kwietniu br. Wartość kontraktu to blisko 30 mln zł. Przyznany przez banki kredyt zapewni zakończenie wszystkich prac budowlanych. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ok. 34 mln zł. 

- Podczas realizacji dużych inwestycji budowlanych jednym z ważniejszych czynników jest jej zabezpieczenie finansowe. Podpisana właśnie umowa kredytowa to kolejny element gwarantujący powodzenie inwestycji Centrum Kowale, tym bardziej, że komercjalizacja obiektu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony najemców. Obecnie prowadzimy rozmowy z kilkoma przedstawicielami znanych marek na rynku. Dużym plusem inwestycji są bardzo szybko postępujące prace budowlane, których zaawansowanie przekroczyło już 15 proc. - powiedział Krzysztof Zaremba, prezes zarządu spółki Impress.

Komercjalizacją obiektu na wyłączność zajmuje się Axi Immo. Wśród firm, które do tej pory podpisały umowy najmu z Centrum Kowale, znajdują się: hipermarket Tesco, restauracja Ganesh, punkt obsługi klienta sieci Play, ogólnopolska sieć sklepów dyskontowych PEPCO, salon optyczny Main Optic oraz punkt Kolporter. Trwają rozmowy z kolejnymi najemcami.

Centrum Kowale zaoferuje kilkadziesiąt lokali usługowych w części handlowej oraz powierzchnie biurowe znajdujące się w dwupiętrowym budynku przyległym do części handlowej. Łączna powierzchnia handlowa i biurowa wyniesie 6 tys. mkw. Do dyspozycji klientów zostaną oddane 162 miejsca parkingowe - zarówno w garażu podziemnym, jak i wokół budynku.

Centrum Kowale to inwestycja typu convenience shopping center realizowana w dynamicznie rozwijającej się części Trójmiasta, wśród dużych osiedli mieszkaniowych i w sąsiedztwie dzielnic zamieszkałych przez około 40 tys. mieszkańców. Centrum powstaje przy ulicy Staropolskiej, w pobliżu obwodnicy trójmiejskiej S6 oraz bezpośrednio przy drodze nr 221.

Otwarcie centrum handlowego planowane jest na IV kwartał 2012 r. Generalnym wykonawcą obiektu jest Rex Bud Budownictwo Sp. z o. o. SKA z Łodzi. Zakończenie prac budowalnych przewidziane jest na połowę września br.

Inwestorem Centrum Kowale jest Impress sp. z o. o. spółka komandytowa, wchodząca w skład grupy kapitałowej Towarzystwa Inwestycyjnego Investing S.A. z siedzibą w Gdańsku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA