PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestycje handlowe w Polsce Wschodniej obarczone ryzykiem?

  • www.portalspozywczy.pl
  • 22 maj 2014 16:19

Rozwój sektora handlu w Polsce Wschodniej może być długotrwały, a inwestycje w galerie na wschodzie Polski są obarczone dużym ryzykiem - oceniają przedstawiciele DnB Bank Polska i Deloitte.

REKLAMA

Skala nasycenia sklepami wielkopowierzchniowymi jest dość mocno zróżnicowana na poziomie województw, co odzwierciedla duże zróżnicowanie sytuacji społeczno-ekonomicznej regionów Polski - ściana wschodnia z niskim poziomem PKB i niską urbanizacją versus ściana zachodnia - bogatsza i silniej zurbanizowana.

- Widzimy, że nowe centra handlowe powstają na ścianie wschodniej, ale też w średniej wielkości miastach, jednak z drugiej strony też powstają duże centra w dużych miasta. Uważamy jednak, że proces wyrównywania urbanizacji będzie jeszcze bardzo długotrwały i inwestycje w galerie na wschodzie Polski nadal są obarczone dużym ryzykiem - mówi Artur Tomaszewski, prezes banku DnB Bank Polska.

- Jeśli będą tam rosły dochody ludności i będą przenoszone inwestycje to tam będzie również szła ekspansja sklepów, a jeśli nie to nie. Wszystko zależy też od czynników demograficznych, bo handel będzie szedł za demografią - dodaje Rafał Antczak, członek zarządu Deloitte.

- Jeśli będzie ujemna demografia, a takie są przewidywania GUS co do ściany wschodniej, i nie będzie znaczącego wzrostu gospodarczego, to trudno mówić o wzroście popytu na ścianie wschodniej - dodaje Artur Tomaszewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA