PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestycje nowej spółki Real2B krok po kroku

  • Autor: propertynews.pl
  • 17 mar 2014 12:05

Sieć 50 parków handlowych, kilkudziesięciu minigalerii handlowych na dworcach autobusowych, hotel i potężny magazyn w Warszawie - to najbliższe plany spółki deweloperskiej Real2B. Jarosław Fijałkowski, dyrektor zarządzający tej firmy, zapowiada, że owoce pracy będzie doskonale widać już w 2015 roku. Wtedy rozpocznie się budowa większości zaplanowanych inwestycji.

REKLAMA

W tym roku spółka Real2B skupi się na uzyskiwaniu pozwoleń na budowę dla planowanych obiektów komercyjnych. - To będzie także rok komercjalizacji oraz negocjacji w sprawie pozyskania finansowania - informuje Jarosław Fijałkowski, dyrektor zarządzający spółki deweloperskiej Real2B.

W 2014 roku spółka ma nadzieję uzyskać przynajmniej trzy pozwolenia na budowę. - Jeśli tak się stanie, przystąpimy do budowy 1-2 projektów - dodaje.

Jednak prawdziwe owoce pracy Real2B będzie widać w roku 2015. Wtedy rozpocznie się budowa większości zaplanowanych inwestycji.

Najpierw hotel
Pierwszym z serii projektów deweloperskich będzie 3- lub 4-gwiazdkowy hotel we Wrocławiu przy ul. Traugutta. - Pozwolenie na budowę chcemy uzyskać do września br. Realizacja potrwa ok. 18 miesięcy. Obecnie jesteśmy w fazie negocjacji z kilkoma międzynarodowymi operatorami. Decyzja zapadnie jeszcze w tym roku - zapowiada Jarosław Fijałkowski.

Sieć 50 parków handlowych
Kontrolowana przez Marka Falentę spółka jest w trakcie tworzenia struktur Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego, który będzie obsługiwał proces budowy sieci 50 parków handlowych. Obiekty będą powstawały w miejscowościach powyżej 20 tys. mieszkańców. Średnia powierzchnia najmu parków będzie wynosić ok. 3,5 tys. mkw.

Minigalerie na dworcach
Kolejnym projektem komercyjnym Real2B jest wspólne przedsięwzięcie z izraelskim operatorem przewozów autobusowych - spółką Mobilis, która kupiła ok. 36 dworców autobusowych w małych miejscowościach w woj. mazowieckim. - Pilotażowy projekt robimy w Piotrkowie Trybunalskim i Sierpcu. Będą to zintegrowana centra komunikacyjne łączące dworzec z niewielką galerią handlową. Są to bardzo dobre, centralne lokalizacje, atrakcyjne zarówno dla klientów jak i najemców - przekonuje Fijałkowski.

Magazyn
- Mam jeszcze jeden projekt magazynowy w Warszawie, przy ul. Płochocińskiej. Rozmawiamy z kilkoma międzynarodowymi deweloperami, z którymi chcielibyśmy ten projekt zrealizować. Będzie to 50 tys. mkw. powierzchni najmu, prawdopodobnie dla jednego najemcy, z którym obecnie prowadzimy negocjacje - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA