PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestycje z duszą

  • Autor: propertynews.pl
  • 30 sie 2017 14:40

Na rynku jest mocna tendencja do lokalizowania nowych funkcji w historycznych obiektach – podkreśla w rozmowie z Propertynews.pl profesor Ewa Kuryłowicz, wiceprezes zarządu, Kuryłowicz & Associates.

REKLAMA

- Wynika to z dwóch przesłanek: w Europie nie ma aż tyle miejsca, by wciąż budować nowe obiekty. Stare budynki mają zaś interesującą architekturę, bo pochodzą z czasów innej technologii budowlanej i innych stylów architektonicznych. Mają więc duszę – mówi profesor Ewa Kuryłowicz. - Genius loci, który istnieje w tych murach, jest atrakcyjny, ponieważ jest inny. Ludzie lubią stare rzeczy, kupują je w antykwariatach, jest z nimi związana jakaś historia - dodaje.

Według Ewy Kuryłowicz drugą przesłanką przemawiającą za atrakcyjnością takich inwestycji jest to, że są to często obiekty wielkoprzestrzenne, więc łatwo je adaptować np. do funkcji handlowych. - Przykładów takich działań jest w Polsce bardzo dużo. Na dużą skalę zaczęła to Łódź z Manufakturą. W Warszawie sztandarowym przykładem jest Hala Koszyki, a my dołożyliśmy swoją cegiełkę projektując centrum handlowe Ferio Wawer. Planowane są kolejne inwestycje tego typu, np. w Drukarni na Mińskiej czy Hali Mirowskiej - wymienia.

Ewa Kuryłowicz podkreśla, że rewitalizacja to bardzo interesujący trend, który może przynieść ciekawe rozwiązania ze względu na architekturą, którą się odtwarza. Daje też odpowiedź na pytanie, co robić z istniejącą substancją, która nie jest klasyfikowana jako zabytek historyczny, ale niesie za sobą wartości dla typowej rewitalizacji.

Profesor Ewa Kuryłowicz będzie prelegentem konferencji Property Forum 2017. Weźmie udział w sesji zaplanowanej w dniu 25 września 2017 r. „Centra handlowe. Wiele funkcji pod jednym dachem – przepis na handel w nowym wydaniu”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA