PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Irlandzka Grupa Inwestycyjna ratuje pozwolenie na budowę centrum handlowego w Toruniu

  • Autor: nowosci.com.pl
  • 24 kwi 2014 12:21

Po latach oczekiwań na Chełmińskim Przedmieściu rozpoczęła się budowa centrum handlowego, za które odpowiedzialna jest Irlandzka Grupa Inwestycyjna. Inwestor spełnił warunki, aby przedłużyć ważność pozwolenia na budowę o kolejne trzy lata - podają nowosci.com.pl.

REKLAMA

Wcześniej, w podobny sposób, udało im się ocalić dokument uprawniający do rozbiórki Uniwersamu. Sukcesy te nie gwarantują jednak inwestorowi względnego spokoju. Pozwolenia na rozbiórkę i budowę to tylko część góry problemów, która piętrzy się przed Irlandzką Grupą Inwestycyjną w Toruniu.

Pozorny ruch na placu między Szosą Chełmińską i ulicą Gałczyńskiego nie uspokoi władz miasta. Solaris Center wraz z Trasą Staromostową, czyli dwa toruńskie przedsięwzięcia IGI, miały być gotowe do końca 2012 roku. Zamiast ekip budowlanych inwestor przysyłał jednak do miasta tylko informacje o tym, że poszukuje partnera gotowego podjąć się tego zadania i w związku z tym do realizacji inwestycji przystąpi później. Żaden z terminów nie został dotrzymany - piszą nowosci.com.pl.

Do ewentualnej batalii prawnej szykuje się również spółka Bresse Pol, jedna z firm zależnych od spółki Polo-Market, jest również właścicielką Uniwersamu. Jeden z najsłynniejszych toruńskich domów towarowych miał zostać zburzony, by zrobić miejsce nowemu centrum handlowemu.

Zgodnie z umową między Bresse Pol i IGI, obiekt został kilka lat temu zamknięty, ale do rozbiórki nie doszło. Gmach stoi pusty, choć mógłby nadal służyć okolicznym mieszkańcom oraz spółce Bresse Pol, która zamiast na nim zarabiać, traci - ponosząc związane z utrzymaniem pustostanu opłaty. Stosunki spółki z IGI miały się dodatkowo skomplikować po tym, gdy „Irlandczycy" przystąpili do burzenia Uniwersamu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA