PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

IVG tworzy fundusz, który będzie inwestował w obiekty handlowe

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 mar 2012 13:31

IVG tworzy fundusz, który będzie inwestował w obiekty handlowe

Spółka IVG chce stworzyć fundusz, który w tym lub w przyszłym roku zainwestuje w kilka nieruchomości handlowych w Polsce. Jak mówi dyrektor zarządzający IVG, Maciej Zajdel, będą to obiekty istniejące, niekoniecznie galerie handlowe. Pod uwagę brane są m.in. retail parki. Dodał, że spółka planuje w ciągu dwóch najbliższych lat sprzedać niektóre ze swoich aktywów.

REKLAMA

- Jako potencjalną inwestycję rozważamy m.in. parki handlowe. Jest to bardzo ciekawy segment z punktu widzenia inwestora, jeszcze w Polsce nieduży i niedoceniany. Niemniej jednak jest to również sektor, w którym wolumen nieruchomości jest na razie stosunkowo niski, a z naszej perspektywy musiałaby to być inwestycja na większą skalę. Kupienie jednego parku handlowego nie miałoby sensu - komentuje Maciej Zajdel.

Fundusz dopiero powstaje i firma nie ma jeszcze precyzyjnej informacji od inwestorów, w jakiego typu obiekty handlowe chciałaby zainwestować. - Jesteśmy na etapie prezentowania naszej oferty poszczególnym inwestorom - mówi Maciej Zajdel. Dodaje, że jeżeli chodzi o rynek mniejszych miast regionalnych, inwestycje są pradwopodobne tam, gdzie widoczny jest większy potencjał wzrostowy niż średnia krajowa.

IVG planuje, zgodnie ze swoją strategią, w ciągu najbliższych dwóch lat sprzedać nieruchomości biurowe zakupione w zeszłym roku oraz nieruchomości handlowe, które znajdują się w portfelu firmy od 3-4 lat.

- Musimy pokazać inwestorom, że nie tylko inwestujemy, ale również mamy pozytywny cashflow i że pieniądze, które pochodzą ze sprzedaży, mogą być później zainwestowane w jeszcze lepsze produkty. Dobrym tego przykładem jest sprzedany przez nas w 2010 r. biurowiec Horizon Plaza - dodaje Zajdel.

Oprócz utworzenia nowego funduszu, spółka zapowiada również zainwestowanie w ciągu najbliższych dwóch lat 200 mln euro w ramach funduszu istniejącego. 80 proc. tych inwestycji będzie się koncentrować w Warszawie, ale wiadomo, że nie będą to realizacje deweloperskie.

W portfolio firmy IVG w Polsce znajduje się obecnie 13 obiektów, w tym 4 handlowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA