PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jacek Majchrowski: krakowskie nieruchomości rosną i przyciągają inwestorów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 lis 2013 12:30

Jacek Majchrowski: krakowskie nieruchomości rosną i przyciągają inwestorów

Rynek biurowy i hotelowy to mocne strony Krakowa. - Inwestycje te mają szalenie istotne znaczenie. To między innymi dzięki powstawaniu kolejnych biurowców Kraków przyciąga inwestorów. Z kolei rozrastająca się baza hotelowa wzbogaca i urozmaica ofertę noclegową dla turystów odwiedzających miasto - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

REKLAMA

- W ostatnich latach znaczący wzrost inwestycji odnotowano zwłaszcza w segmencie rynku biurowego, na co ogromny wpływ, poza innymi czynnikami, miała aktywność firm z sektora BPO/SSC. Obecnie w Krakowie podaż nieruchomości tego typu jest największa wśród polskich miast regionalnych. Równie szybko rozwija się hotelarstwo - wzrost liczby turystów systematycznie przekłada się na większą liczbę inwestycji. Nasze miasto posiada najwięcej skategoryzowanych hoteli w Polsce - wyjaśnia Jacek Majchrowski.

Jak dodaje, obecnie w budowie znajduje się kolejne 12 budynków biurowych - łącznie 114 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni. Jeszcze w 2013 roku zostaną oddane do użytku trzy budynki, które w większości są już wynajęte: Bonarka - budynek D przy ul. Puszkarskiej, Nautilus przy al. Jana Pawła II i Browar Lubicz przy ul. Lubicz.

W 2014 roku planowane jest oddanie do użytkowania kolejnych biurowców: Alma Tower przy ul. Pilotów, Quattro Business Park przy al. Bora-Komorowskiego, Orange - budynki Amsterdam i Rotterdam przy ul. Klimeckiego, Enterprise Park - budynek C przy ul. Powstańców Wielkopolskich, dwa budynki firmy Skanska przy ul. Kapelanka, Pascal przy ul. Armii Krajowej/Lea i Avia przy al. Jana Pawła II.

- Dynamiczny rozwój rynku hotelowego w Krakowie znajduje odzwierciedlenie w liczbie nowo powstających projektów. W 2013 roku na terenie Krakowa powstały: Hotel Puro, Hotel Gromada, Hotel Tulip Inn oraz Hotel Norymberska - podkreśla prezydent Krakowa.

Otwarcie hoteli DoubleTree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center oraz Hampton by Hilton Kraków planowane jest w 2014 roku. Stalprodukt SA planuje budowę pięciogwiazdkowego hotelu Ferreus przy ulicy Kopernika. Kolejnym obiektem hotelowym, którego budowa rozpoczęła się w tym roku, jest hotel Hilton Garden Inn Balice.

Rosną też inwestycje handlowe. - Pod koniec listopada 2013 roku w mieście ma zostać otwarta Galeria Bronowice. Na zaawansowanym etapie jest kolejny projekt: centrum handlowe Serenada, zlokalizowane na pograniczu dzielnic Prądnik Czerwony i Mistrzejowice. Deweloper uzyskał już pozwolenie na budowę - podsumowuje Jacek Majchrowski.

O rynku nieruchomości komercyjnych w Krakowie będziemy dyskutować w trakcie konferencji Property Forum Kraków, zaplanowanej na 22 listopada br. 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA