PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jak Polacy kupują w święta?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 gru 2015 17:14

Jak Polacy kupują w święta? Galeria Bronowice

Do Wigilii zostało niewiele czasu, a w ferworze codziennej pracy i obowiązków mamy coraz mniej czasu na świąteczne przygotowania i - co najważniejsze - na znalezienie prezentów dla najbliższych. Jak kupujemy świąteczne podarki - takie pytanie zadali klientom przedstawiciele Galerii Bronowice.

REKLAMA

W ankiecie przepytano 1 500 osób.

Przed świętami zawsze jesteśmy zabiegani, mamy wiele spraw do załatwienia i praktycznie mało czasu dla siebie. Nie dziwi zatem fakt, iż coraz więcej z nas dużo wcześniej zabiera się za przygotowywanie przedświątecznych zakupów - tylko 25 proc. ankietowanych zostawia kupno świątecznych podarunków na ostatnią chwilę. Zdecydowana większość stara się je rozłożyć w czasie, kupując upominki przynajmniej kilka tygodni przed gorącym okresem. Około 21 proc. ankietowanych, chcąc uniknąć kolejek oraz oszczędzić sobie nerwów, kupuje pierwsze prezenty z wyprzedzeniem i w podarki zaopatruje się już w listopadzie lub jeszcze wcześniej.

Krakowianie nie zamierzają szczególnie ograniczać swoich świątecznych wydatków, ale raczej utrzymają je na poziomie podobnym do ubiegłego roku. 54 proc. ankietowanych zadeklarowało, że w 2015 roku na prezenty nie wyda więcej, niż rok wcześniej. 46 proc. pytanych zaplanowało zwiększenie budżetu świątecznego w stosunku do lat ubiegłych. Sporą część wydatków przeznaczymy na przygotowanie świątecznych posiłków i udekorowanie domów, na same prezenty planujemy przeznaczyć od 150 zł (33 proc. ankietowanych) do „znacznie powyżej 500 zł” (29 proc. ankietowanych).

Jak pokazują wyniki ankiet przeprowadzonych w Galerii Bronowice, wśród prezentów na pierwszym miejscu znalazły się… te kreatywne. Okazuje się, że lubimy puścić wodze fantazji i staramy się zaskoczyć bliskich ciekawym i nietypowym podarunkiem. Tak robi około 26 proc. ankietowanych. Wśród pozostałych prezentów znalazły się - niemal ex aequo - kosmetyki i perfumy (20 proc.) oraz ubrania i dodatki (19 proc.). Kolejna pozycja z pewnością ucieszy wszystkich „maniaków” gadżetów elektronicznych, zarówno tych dużych, jak i małych, gdyż na drugim miejscu w rankingu popularności znalazły się tablety, konsole, smartfony i gry komputerowe. Kolejne miejsce zajęły książki i płyty, które od zawsze są prezentem pewnym, gustownym i niedrogim. Zaskakująco nisko znalazły się bony podarunkowe - tylko 6 proc. ankietowanych chciałaby podarować prezenty tego typu.

Prawie 2/3 ankietowanych uznało, iż centrum handlowe, takie jak Galeria Bronowice, jest świetnym miejscem na świąteczne zakupy i poszukiwanie prezentowych inspiracji. Klienci to świadomi konsumenci, którzy w czasie podejmowania decyzji zakupowych coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na cenę, ale i na jakość produktów. Duże znaczenie ma też dla nich sama wygoda zakupów i dostępność wielu marek i produktów w jednym miejscu. Dochodzi do tego wygoda i brak kosztów parkowania. To duże udogodnienie, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy to staramy się dobrać jak najbardziej trafione prezenty w jak najkrótszym czasie.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA