PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jak Polacy kupują w święta?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 gru 2015 17:14

Jak Polacy kupują w święta? Galeria Bronowice

Do Wigilii zostało niewiele czasu, a w ferworze codziennej pracy i obowiązków mamy coraz mniej czasu na świąteczne przygotowania i - co najważniejsze - na znalezienie prezentów dla najbliższych. Jak kupujemy świąteczne podarki - takie pytanie zadali klientom przedstawiciele Galerii Bronowice.

REKLAMA

W ankiecie przepytano 1 500 osób.

Przed świętami zawsze jesteśmy zabiegani, mamy wiele spraw do załatwienia i praktycznie mało czasu dla siebie. Nie dziwi zatem fakt, iż coraz więcej z nas dużo wcześniej zabiera się za przygotowywanie przedświątecznych zakupów - tylko 25 proc. ankietowanych zostawia kupno świątecznych podarunków na ostatnią chwilę. Zdecydowana większość stara się je rozłożyć w czasie, kupując upominki przynajmniej kilka tygodni przed gorącym okresem. Około 21 proc. ankietowanych, chcąc uniknąć kolejek oraz oszczędzić sobie nerwów, kupuje pierwsze prezenty z wyprzedzeniem i w podarki zaopatruje się już w listopadzie lub jeszcze wcześniej.

Krakowianie nie zamierzają szczególnie ograniczać swoich świątecznych wydatków, ale raczej utrzymają je na poziomie podobnym do ubiegłego roku. 54 proc. ankietowanych zadeklarowało, że w 2015 roku na prezenty nie wyda więcej, niż rok wcześniej. 46 proc. pytanych zaplanowało zwiększenie budżetu świątecznego w stosunku do lat ubiegłych. Sporą część wydatków przeznaczymy na przygotowanie świątecznych posiłków i udekorowanie domów, na same prezenty planujemy przeznaczyć od 150 zł (33 proc. ankietowanych) do „znacznie powyżej 500 zł” (29 proc. ankietowanych).

Jak pokazują wyniki ankiet przeprowadzonych w Galerii Bronowice, wśród prezentów na pierwszym miejscu znalazły się… te kreatywne. Okazuje się, że lubimy puścić wodze fantazji i staramy się zaskoczyć bliskich ciekawym i nietypowym podarunkiem. Tak robi około 26 proc. ankietowanych. Wśród pozostałych prezentów znalazły się - niemal ex aequo - kosmetyki i perfumy (20 proc.) oraz ubrania i dodatki (19 proc.). Kolejna pozycja z pewnością ucieszy wszystkich „maniaków” gadżetów elektronicznych, zarówno tych dużych, jak i małych, gdyż na drugim miejscu w rankingu popularności znalazły się tablety, konsole, smartfony i gry komputerowe. Kolejne miejsce zajęły książki i płyty, które od zawsze są prezentem pewnym, gustownym i niedrogim. Zaskakująco nisko znalazły się bony podarunkowe - tylko 6 proc. ankietowanych chciałaby podarować prezenty tego typu.

Prawie 2/3 ankietowanych uznało, iż centrum handlowe, takie jak Galeria Bronowice, jest świetnym miejscem na świąteczne zakupy i poszukiwanie prezentowych inspiracji. Klienci to świadomi konsumenci, którzy w czasie podejmowania decyzji zakupowych coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na cenę, ale i na jakość produktów. Duże znaczenie ma też dla nich sama wygoda zakupów i dostępność wielu marek i produktów w jednym miejscu. Dochodzi do tego wygoda i brak kosztów parkowania. To duże udogodnienie, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy to staramy się dobrać jak najbardziej trafione prezenty w jak najkrótszym czasie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA