PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jakie zmiany przyniesie Redanowi umowa z funduszem?

  • Autor: Propertynews.pl/Parkiet
  • 21 sie 2014 13:27

Jakie zmiany przyniesie Redanowi umowa z funduszem?

Po informacji, że fundusz private equity chce kupić od Redanu jedną czwartą akcji spółki zależnej - Adesso i opublikowanych wynikach za I półrocze akcje odzieżowej firmy na GPW drożeją o 12,6 proc., do 1,79 zł, co daje 48 mln zł kapitalizacji całej grupy - podał Parkiet.

REKLAMA

Jak informowaliśmy, zarząd Redanu poinformował o uzgodnieniu podstawowych zasad sprzedaży inwestorowi finansowemu 21 Concordia 1 25 proc. udziałów zależnej spółki Adesso, która zarządza siecią sklepów dyskontowych TextilMarket, za 35 mln zł. Fundusz będzie miał prawo do zakupu dodatkowego pakietu 11 proc. udziałów Adesso za 15 mln zł.

- Uzgodniona z funduszem wycena całego Adesso w wysokości 140 mln zł zbliża nas do realnej wartości tego aktywa. Przełożenie tej wielkości na cenę akcji Redan - przy założeniu, że nie mielibyśmy innych aktywów - oznaczałoby notowania na poziomie ok. 3,90 zł. To - w naszej opinii - zbliża nas do wartości rynkowej. Wartość Adesso, którego będziemy cały czas większościowym akcjonariuszem, będzie rosła, podobnie jak części modowej, wraz z poprawą jej wyników. To spowoduje, że cena akcji Redan powinna szybko osiągnąć powyższy poziom i docelowo go przekroczyć - komentuje Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redanu.

Według Parkietu, zdaniem Marcina Stebakowa, dyrektora działu analiz DM BPS, na chwilę obecną nie wiemy, kto kryje się za funduszem PE i jaki ma plany wobec sieci, dlatego DM BPS wstrzymuje się z oceną transakcji.

Sektor dyskontowy Redanu odpowiada za około połowę jego przychodów. Sieć - jak podaje spółka - osiąga bardzo dobre wyniki dzięki lepszemu dopasowaniu oferty do potrzeb klientów, poprawie sprawności operacyjnej placówek, a także efektywnym akcjom marketingowym. - Wdrażane zmiany mają charakter trwały, dlatego dotychczasowy sukces jest zapowiedzią bardzo dobrych wyników części dyskontowej w całym 2014 r. - podkreśla wiceprezes.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA