PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jan Mroczka w krzyżowym ogniu pytań - skrót czatu inwestorskiego

  • Autor: pr
  • 08 wrz 2012 17:18

Jan Mroczka w krzyżowym ogniu pytań - skrót czatu inwestorskiego

Jan Mroczka, prezes zarządu legnickiej spółki deweloperskiej Rank Progress, odpowiadał na pytania inwestorów w trakcie czatu zorganizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych.

REKLAMA

Inwestor: Czy skup akcji własnych będzie kontynuowany?
Jan Mroczka: Skup akcji jest prowadzony zgodnie z uchwałą oraz obowiązującymi przepisami. Do dziś spółka skupiła ponad 25 tys. sztuk akcji. Przepisy dotyczące skupu powodują, że mamy bardzo ograniczone możliwości jego prowadzenia. Skup akcji jest przewidziany na 3 lata. Kwota przeznaczona na ten cel to 50 mln zł. Mamy zamiar prowadzić go z rozmysłem, szczególnie że spółka ma duże potrzeby inwestycyjne.

Dlaczego w akcjonariacie nie ma do tej pory instytucji finansowych?
Jak wynika z naszych spotkań z przedstawicielami instytucji, zainteresowanie spółką jest duże. Żadna instytucja nie poinformowała jednak nas o przekroczeniu 5-proc. progu zaangażowania.

Skoro tak duża część przychodów spółki jest w EUR, to czemu spółka nie raportuje w tej walucie skoro jest taka możliwość prawna. Pozwoliłoby to uniezależnić wyniki od czynników zewnętrznych.
Faktycznie, takie wnioski można byłoby wysunąć i analizowaliśmy już tę kwestię dużo wcześniej. Niestety w myśl zasad MSSF/MSR nie możemy takiej polityki rachunkowości zastosować, bo działamy w środowisku ekonomicznym w Polsce. Proszę również zwrócić uwagę, że tylko część naszej działalności jest bezpośrednio związana z euro. Staramy się zabezpieczać przez różnicami kursowymi, ale nie ma zabezpieczenia idealnego dostępnego na rynku polskim.

Dlaczego tak późno rozwiązaliście Państwo umowę z IDM, przecież po części ta ekipa jest winna dramatycznemu spadkowi kursu spółki w ostatnich tygodniach?
Niestety, ale nie mamy informacji, że winę za przecenę naszych akcji należy przypisać IDM-owi. Niemniej można domyślać się, że problemy IDM mogły się przełożyć na nasz kurs . Jeśli chodzi o umowy animacji, to IDM wywiązywał się z jej warunków bez większych zastrzeżeń.

Zrezygnowaliśmy z ich usług głównie po to, aby akcjonariusze i inwestorzy nie łączyli nas w żadnym obszarze z problemami IDM.

Wykres giełdowy wydaje się potwierdzać nienajlepszą kondycję spółki, będzie poprawa?
Kondycja spółki jest bardzo dobra. Mamy niskie zadłużenie, około 50 mln zł gotówki na kontach, żadnych problemów z pozyskaniem finansowania i szeroko zakrojone plany inwestycyjne.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA