PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jan Mroczka w krzyżowym ogniu pytań - skrót czatu inwestorskiego

  • Autor: pr
  • 08 wrz 2012 17:18

Jan Mroczka w krzyżowym ogniu pytań - skrót czatu inwestorskiego

Jan Mroczka, prezes zarządu legnickiej spółki deweloperskiej Rank Progress, odpowiadał na pytania inwestorów w trakcie czatu zorganizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych.

REKLAMA

Inwestor: Czy skup akcji własnych będzie kontynuowany?
Jan Mroczka: Skup akcji jest prowadzony zgodnie z uchwałą oraz obowiązującymi przepisami. Do dziś spółka skupiła ponad 25 tys. sztuk akcji. Przepisy dotyczące skupu powodują, że mamy bardzo ograniczone możliwości jego prowadzenia. Skup akcji jest przewidziany na 3 lata. Kwota przeznaczona na ten cel to 50 mln zł. Mamy zamiar prowadzić go z rozmysłem, szczególnie że spółka ma duże potrzeby inwestycyjne.

Dlaczego w akcjonariacie nie ma do tej pory instytucji finansowych?
Jak wynika z naszych spotkań z przedstawicielami instytucji, zainteresowanie spółką jest duże. Żadna instytucja nie poinformowała jednak nas o przekroczeniu 5-proc. progu zaangażowania.

Skoro tak duża część przychodów spółki jest w EUR, to czemu spółka nie raportuje w tej walucie skoro jest taka możliwość prawna. Pozwoliłoby to uniezależnić wyniki od czynników zewnętrznych.
Faktycznie, takie wnioski można byłoby wysunąć i analizowaliśmy już tę kwestię dużo wcześniej. Niestety w myśl zasad MSSF/MSR nie możemy takiej polityki rachunkowości zastosować, bo działamy w środowisku ekonomicznym w Polsce. Proszę również zwrócić uwagę, że tylko część naszej działalności jest bezpośrednio związana z euro. Staramy się zabezpieczać przez różnicami kursowymi, ale nie ma zabezpieczenia idealnego dostępnego na rynku polskim.

Dlaczego tak późno rozwiązaliście Państwo umowę z IDM, przecież po części ta ekipa jest winna dramatycznemu spadkowi kursu spółki w ostatnich tygodniach?
Niestety, ale nie mamy informacji, że winę za przecenę naszych akcji należy przypisać IDM-owi. Niemniej można domyślać się, że problemy IDM mogły się przełożyć na nasz kurs . Jeśli chodzi o umowy animacji, to IDM wywiązywał się z jej warunków bez większych zastrzeżeń.

Zrezygnowaliśmy z ich usług głównie po to, aby akcjonariusze i inwestorzy nie łączyli nas w żadnym obszarze z problemami IDM.

Wykres giełdowy wydaje się potwierdzać nienajlepszą kondycję spółki, będzie poprawa?
Kondycja spółki jest bardzo dobra. Mamy niskie zadłużenie, około 50 mln zł gotówki na kontach, żadnych problemów z pozyskaniem finansowania i szeroko zakrojone plany inwestycyjne.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA