PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jan Mroczka zapewnia, że Rank Progress zarobi 32 mln w 2012 i ponad 100 mln w 2013 roku

  • Autor: Barbara Woźniak (PAP)
  • 21 wrz 2012 20:18

Jan Mroczka zapewnia, że Rank Progress zarobi 32 mln w 2012 i ponad 100 mln w 2013 roku

Rank Progress jest pewny wykonania planu 32,7 mln zł zysku netto w 2012 roku mimo straty w pierwszym półroczu. Na przyszłoroczne prognozy też patrzy optymistycznie, bo nie zostały w nich ujęte projekty, co do których prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy i liczy na rozpoczęcie pięciu, a nie trzech projektów w 2013 r. - poinformował w wywiadzie dla PAP prezes Jan Mroczka. Spółka ma też nadzieję, że może jeszcze w tym roku sprzeda Galerię Świdnicką.

REKLAMA

"Podaliśmy prognozy na ten rok i jestem całkowicie o nie spokojny. Zakładamy, że ten rok zamkniemy zyskiem rzędu ponad 32 mln zł i jesteśmy pewni, że tę prognozę zrealizujemy. Po naszej konferencji, dwa tygodnie temu w Jachrance, bardzo wielu najemców potwierdziło nam zdecydowaną chęć wynajęcia bardzo dużej ilość powierzchni metrów kwadratowych w naszych centrach handlowych, a więc o prognozy na ten rok jestem spokojny" - powiedział Mroczka.

W sierpniu, deweloper obniżył, głównie ze względu na przesunięcia w realizacji inwestycji, tegoroczne prognozy: zysku netto do 32,7 mln zł ze 160,3 mln zł, a przychodów netto ze sprzedaży do 39,4 mln zł ze 125,3 mln zł.

W pierwszym półroczu 2012 roku skonsolidowane przychody Rank Progress wyniosły 20,1 mln zł wobec 33,4 mln zł rok wcześniej, a strata netto wyniosła 31,9 mln zł wobec 54,1 mln zł rok wcześniej.

Rank Progress zaczyna rozpoznawać w zysku przyrost na wartości rynkowej projektu inwestycyjnego w momencie jego rozpoczęcia i kontynuuje ten proces wraz z postępem prac. Ponadto, na wykazywane przez Rank Progress zyski zasadniczy wpływ ma kurs euro, przede wszystkim z projektów nieruchomościowych w trakcie realizacji. Nieruchomości należące do spółki są wyceniane i przeszacowywane w euro, co rozpoznawane jest na bieżąco w zysku netto.

Spółka jest również optymistycznie nastawiona co do prognoz na 2013 rok, bo nie ujęła w nich dwóch projektów, na które teraz liczy.

"To co było zakładane na przyszły rok też w bardzo pozytywny sposób się broni, bo prowadzimy daleko zaangażowane rozmowy o przejęciach atrakcyjnych projektów, których nie ujmowaliśmy w naszych prognozach" - powiedział PAP Mroczka.

Prognoza na 2013 rok zakłada 108 mln zł zysku netto grupy i netto ze sprzedaży, bez zmiany stanu produktów, w wysokości 48,1 mln zł, a spółka podawała, że głównym warunkiem osiągnięcia takich prognoz będzie planowe rozpoczęcie w przyszłym roku inwestycji w Duchnowie pod Warszawą, w Olsztynie i w Kielcach.

Prezes Rank Progress ocenia teraz, że w 2013 roku może rozpocząć realizację pięciu, a nie jak wcześniej zakładał trzech centrów handlowych, zaś w 2012 roku rozpoczyna budowę czterech centrów handlowych.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA