PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jean Anthoine: Nowa polityka Grupy Carrefour pozwoli na przyspieszenie ekspansji

  • Autor: Portalspozywczy.pl, Łukasz Stępniak
  • 04 wrz 2012 21:29

Jean Anthoine: Nowa polityka Grupy Carrefour pozwoli na przyspieszenie ekspansji

- Jeśli chodzi o Polskę, to w związku z dobrą sytuacją firmy, nie jest ona priorytetem dla władz Grupy, ani przedmiotem specjalnej troski - mówi w wywiadzie dla serwisu www.portalspozywczy.pl Jean Anthoine, prezes Carrefour Polska.

REKLAMA

Zmiana na stanowisku szefa Grupy Carrefour, była szeroko komentowana, czy rzeczywiście oznacza jakościową zmianę i daje szansę na wyrwanie firmy z impasu i pchnięcie jej do przodu?
Wybór Georgesa Plassata na prezesa Grupy Carrefour, to dobre posunięcie, doskonale zna naszą firmę, dobrych kilkanaście lat temu już w niej pracował. Muszę dodać, że gdy on był prezesem hiszpańskiego oddziału Carrefoura, ja pracowałem we francuskiej centrali firmy jako dyrektor handlowy Grupy. Znamy się więc bardzo dobrze.

Rozmawiał Pan z nowym szefem o sytuacji Carrefoura w Polsce?
W czasie naszej pierwszej, oficjalnej rozmowy nowy prezes pogratulował nam tego, w jaki sposób został przeorganizowany system pracy w Polskim oddziale Carrefoura. Co więcej, można powiedzieć, że Carrefour w Polsce jest obecnie szkołą dla menadżerów z innych oddziałów Grupie.

Jeśli chodzi o Polskę, to w związku z dobrą sytuacją firmy, nie jest ona priorytetem dla władz Grupy, ani przedmiotem specjalnej troski. Władze oceniają, że tutaj wszystko zmierza w dobrym kierunku, a wyniki są obiecujące.

Nowy szef Grupy powiedział, że Carrefour to „kurczak bez głowy", chodziło mu o paraliż decyzyjny firmy. Czy rzeczywiście sytuacja była tak zła?
Rzeczywiście Georges Plassat użył tego sformułowania. Jeśli mówił o redukcji kosztów i restrukturyzacji zatrudnienia, to nie miał na myśli naszego kraju.

Co istotne, dla mnie w inaugurującym przemówieniu Georgesa Plassata ważny był sygnał, że chce mocno zdecentralizować organizację. To zresztą pokazały jego pierwsze decyzje. Według oceny prezesa, osobą która potrafi podejmować najwłaściwsze decyzje w sprawie danego rynku, jest szef danego kraju.

Chodzi to aby przesunąć procesy decyzyjne z centrali Grupy Carrefour do poszczególnych oddziałów grupy i je przyspieszyć. To, co mówił Georges Plassat to niejako powrót do polityki Carrefoura sprzed ok. 10 lat.

Prezes podkreślił, że jednym z priorytetów jest zwiększenie samodzielności lokalnych menadżerów? Co to oznacza dla Pana i dla Carrefoura w Polsce. Jakie decyzje będzie mógł Pan podejmować szybciej?
Takim najprostszym przykładem jest możliwe przyspieszenie tempa ekspansji. Nowa polityka pozwoli skrócić terminy oczekiwania na decyzje dotyczące rozwoju naszej sieci sklepów franczyzowych zielonych i pomarańczowych w Polsce. Nie będę musiał czekać na decyzje Francji w przypadku terenów pod inwestycje. To uprości wiele spraw. To bardzo dobra decyzja.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA