PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jean Anthoine: Nowa polityka Grupy Carrefour pozwoli na przyspieszenie ekspansji

  • Autor: Portalspozywczy.pl, Łukasz Stępniak
  • 04 wrz 2012 21:29

Jean Anthoine: Nowa polityka Grupy Carrefour pozwoli na przyspieszenie ekspansji

- Jeśli chodzi o Polskę, to w związku z dobrą sytuacją firmy, nie jest ona priorytetem dla władz Grupy, ani przedmiotem specjalnej troski - mówi w wywiadzie dla serwisu www.portalspozywczy.pl Jean Anthoine, prezes Carrefour Polska.

REKLAMA

Zmiana na stanowisku szefa Grupy Carrefour, była szeroko komentowana, czy rzeczywiście oznacza jakościową zmianę i daje szansę na wyrwanie firmy z impasu i pchnięcie jej do przodu?
Wybór Georgesa Plassata na prezesa Grupy Carrefour, to dobre posunięcie, doskonale zna naszą firmę, dobrych kilkanaście lat temu już w niej pracował. Muszę dodać, że gdy on był prezesem hiszpańskiego oddziału Carrefoura, ja pracowałem we francuskiej centrali firmy jako dyrektor handlowy Grupy. Znamy się więc bardzo dobrze.

Rozmawiał Pan z nowym szefem o sytuacji Carrefoura w Polsce?
W czasie naszej pierwszej, oficjalnej rozmowy nowy prezes pogratulował nam tego, w jaki sposób został przeorganizowany system pracy w Polskim oddziale Carrefoura. Co więcej, można powiedzieć, że Carrefour w Polsce jest obecnie szkołą dla menadżerów z innych oddziałów Grupie.

Jeśli chodzi o Polskę, to w związku z dobrą sytuacją firmy, nie jest ona priorytetem dla władz Grupy, ani przedmiotem specjalnej troski. Władze oceniają, że tutaj wszystko zmierza w dobrym kierunku, a wyniki są obiecujące.

Nowy szef Grupy powiedział, że Carrefour to „kurczak bez głowy", chodziło mu o paraliż decyzyjny firmy. Czy rzeczywiście sytuacja była tak zła?
Rzeczywiście Georges Plassat użył tego sformułowania. Jeśli mówił o redukcji kosztów i restrukturyzacji zatrudnienia, to nie miał na myśli naszego kraju.

Co istotne, dla mnie w inaugurującym przemówieniu Georgesa Plassata ważny był sygnał, że chce mocno zdecentralizować organizację. To zresztą pokazały jego pierwsze decyzje. Według oceny prezesa, osobą która potrafi podejmować najwłaściwsze decyzje w sprawie danego rynku, jest szef danego kraju.

Chodzi to aby przesunąć procesy decyzyjne z centrali Grupy Carrefour do poszczególnych oddziałów grupy i je przyspieszyć. To, co mówił Georges Plassat to niejako powrót do polityki Carrefoura sprzed ok. 10 lat.

Prezes podkreślił, że jednym z priorytetów jest zwiększenie samodzielności lokalnych menadżerów? Co to oznacza dla Pana i dla Carrefoura w Polsce. Jakie decyzje będzie mógł Pan podejmować szybciej?
Takim najprostszym przykładem jest możliwe przyspieszenie tempa ekspansji. Nowa polityka pozwoli skrócić terminy oczekiwania na decyzje dotyczące rozwoju naszej sieci sklepów franczyzowych zielonych i pomarańczowych w Polsce. Nie będę musiał czekać na decyzje Francji w przypadku terenów pod inwestycje. To uprości wiele spraw. To bardzo dobra decyzja.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA