PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jedna z największych sieci kawiarni wprowadza nowy koncept do centrów handlowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 sie 2011 15:15

Dzisiaj w centrum handlowym Galeria Krakowska została otwarta pierwsza w Polsce kawiarnia Starbucks mająca formę kiosku oferującego kawę i przekąski na wynos. Otwarcia dokonała firma AmRest Coffee Sp. z o.o., joint venture utworzone przez Starbucks Coffee International, Inc. oraz AmRest Sp. z o.o. Jest to trzynasta lokalizacja sieci na rynku polskim i zarazem druga w Krakowie.

REKLAMA

Kawiarnia-kiosk Starbucks zlokalizowana jest w Galerii Krakowskiej, przy ulicy Pawiej 5 w Krakowie, w pasażu handlowym na poziomie -1, w pobliżu wejścia na dworzec kolejowy Kraków Główny oraz dworzec PKS. Punkt o powierzchni 62,5 mkw. oferuje kawę i przekąski wyłącznie na wynos. Klienci mogą w nim również nabyć takie przedmioty, jak kubki ceramiczne czy termiczne. Oprócz kiosku w Galerii Karkowskiej funkcjonuje również kawiarnia Starbucks, która znajduje się na poziomie +1.

- Kawiarnia-kiosk w Galerii Krakowskiej została stworzona z myślą głównie o podróżnych udających się na dworzec kolejowy czy dworzec PKS. Osoby te bardzo często się spieszą i nie mają czasu, aby usiąść w kawiarni - powiedziała Agnieszka Kozłowska, Starbucks Brand Manager na rynek Europy Środkowo-Wschodniej.

Kawiarnia-kiosk Starbucks w centrum handlowym Galeria Krakowska w Krakowie jest trzynastą lokalizacją sieci w Polsce. Oprócz niej firma zarządza sześcioma kawiarniami w Warszawie, trzema we Wrocławiu, jedną w Poznaniu, jedną w Krakowie oraz jedną w Gdańsku. Pierwsza lokalizacja przy ul. Nowy Świat w Warszawie została otwarta 8 kwietnia 2009 roku. Do końca 2009 roku w Polsce funkcjonowały trzy kawiarnie Starbucks - dwie w Warszawie i jedna we Wrocławiu, natomiast do końca 2010 roku firma otworzyła na rynku polskim łącznie dziewięć lokali.

AmRest, który otworzył pierwszą kawiarnię Starbucks w Czechach w 2008 roku, obecnie zarządza dwunastoma lokalami na tamtym rynku. Firma stworzyła także joint venture ze Starbucks na rynku węgierskim, gdzie funkcjonują cztery kawiarnie. W 30 krajach na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki znajduje się ponad 1 600 kawiarni Starbucks.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA