PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jedyna galeria handlowa w Pruszkowie z pozwoleniem na budowę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 lip 2015 09:57

Jedyna galeria handlowa w Pruszkowie z pozwoleniem na budowę Manhattan

Grupa Kapitałowa Rekord uzyskała pozwolenie na budowę nowej wielofunkcyjnej inwestycji w Pruszkowie. Manhattan zaoferuje mieszkańcom m.in. ponad 13 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej.

REKLAMA

Sklepy i punkty usługowe będą zlokalizowane na dwóch kondygnacjach. Oprócz tego w ramach inwestycji powstanie 570 miejsc parkingowych oraz 156 mieszkań z dwoma ogrodami. Otwarcie obiektu zaplanowano na III kwartał 2017 roku. 

Manhattan to obecnie jedyna inwestycja handlowa z prawomocnym pozwoleniem na budowę w podwarszawskim Pruszkowie.  

W centrum handlowym znajdą się zarówno marki odzieżowe, jak również najemcy z branży kosmetyczno-drogeryjnej, sklepy z asortymentem sportowym, wyposażeniem wnętrz, sprzętem RTV/AGD oraz multimediami, a także supermarket, restauracje i kawiarnie. Inwestor galerii stawia przede wszystkim nacisk na obecność w galerii marek, które zaspokoją codzienne potrzeby całych rodzin. W części rozrywkowej nie zabraknie również placów zabaw dla dzieci. 

– Niezwykle istotny jest dla nas fakt, że Manhattan otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę, jako jedyny obecnie obiekt o przeznaczeniu handlowym w Pruszkowie – mieście o rosnącym zapotrzebowaniu na towary i usługi. Zależy nam na tym, by tworzyć nową, jakościową przestrzeń miejską, dlatego zawsze wybieramy najbardziej ambitne lokalizacje, które przyczyniają się do dogęszczania centrum. Nasza inwestycja powstaje w śródmiejskim kwartale o ogromnym potencjale rozwojowym. W portfolio Grupy znajduje się wiele obiektów, które doskonale w ostatnich latach uzupełniły tkankę miejską Pruszkowa. Jesteśmy więc przekonani, że jakość, którą zaoferuje Manhattan, sprosta oczekiwaniom mieszkańcom dynamicznie rozwijającego się miasta – mówi Wiesław Gowin, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Rekord.

Obecnie trwa proces komercjalizacji obiektu. Przy wynajmie powierzchni handlowej inwestora reprezentuje firma DTZ. Otwarcie galerii Manhattan zaplanowano na III kwartał 2017 roku.

Pruszków to najliczniejsze miasto zachodniej części aglomeracji warszawskiej, które zamieszkuje obecnie 80 tys. mieszkańców (4000 os./mkw.). Wskaźnik krajowej siły nabywczej wynosi 120 procent, co spowodowane jest niskim bezrobociem i wysokimi dochodami mieszkańców, z których znaczna część pracuje na terenie Warszawy. Pruszków zamieszkuje 65 proc. mieszkańców w wieku produkcyjnym – to miasto ludzi młodych. Na jego terenie wciąż realizowane są nowe inwestycje budownictwa mieszkaniowego oraz działa 8 tys. firm zróżnicowanych branż, co stanowi bardzo duży potencjał rozwoju gospodarczego.

  • 1
  • 2
  • 51216 2016-10-30 15:59:21
    Minął rok od artykułu, a w tej sprawie nic się nie dzieje...
  • wlowars 2015-07-09 22:57:58
    A to niespodzianka! Po podzielenia 80 tysięcy mieszkańców przez gęstość zaludnienia (4000 osób/mkw) wychodzi, że nasza metropolia rozciąga się na obszarze ok. 20 mkw!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA