PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jeronimo Martins zainwestuje w Polsce 500 mln euro

 • www.portalspozywczy.pl
 • 16 sty 2014 16:33

Jeronimo Martins zainwestuje w Polsce 500 mln euro

Koncern Jeronimo Martins, który w Polsce jest obecny poprzez sieć dyskontów Biedronka i sieć drogerii Hebe, deklaruje inwestycje w naszym kraju rzędu 500 mln euro rocznie, łącznie w oba koncepty - mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Nuno Sereno, dyrektor finansowy i członek zarządu Jeronimo Martins Polska.

REKLAMA

- Mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o Biedronkę to inwestujemy ponad 70 proc. łącznych inwestycji CAPEX całej grupy Jeronimo Martins w Polsce. To sięga około 500 mln euro każdego roku. I to jest skala naszych inwestycji w Polsce - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Nuno Sereno.

- Obecnie wciąż rozwijamy naszą ofertę przy coraz większej koncentracji na produktach świeżych takich jak owoce, warzywa, mięso i pieczywa. To jest nasz główny cel, jeśli chodzi o nasze innowacje i asortyment, ponieważ chcemy przyciągać coraz więcej klientów i chcemy, aby coraz więcej klientów odwiedzało nas każdego dnia, chcemy umocnić lojalność klientów wobec Biedronki - dodaje.

Sereno podtrzymuje wcześniejsze zapowiedzi, że Jeronimo Martins chce mieć w 2015 roku ok. 3.000 sklepów Biedronka w Polsce otwierając ok. 280-300 rocznie.

- Jeśli chodzi o sklepy Biedronka to mamy ich ponad 2.270. Jeśli chodzi o plany co do Biedronki to nadal jest to osiągnięcie 3000 sklepów w 2015 roku, ta jak to już ujawnialiśmy i nadal zobowiązujemy się do osiągniecia tego poziomu - mówi Sereno.

Sereno mówi także, że Jeronimo Martins chce mieć coraz więcej drogerii Hebe w Polsce i ujawnia, że koncern będzie otwierał na pewno między 20 a 40 sklepów rocznie w ciągu najbliższych pięciu lat.

Podkreśla, że 500 mln euro inwestycji to łączne inwestycje w rozwój sklepów Biedronka i drogerii Hebe w Polsce. - Możemy zakładać, że te 500 mln euro to łączne inwestycje. Przy takiej kwocie powiedziałbym, że inwestycje w Hebe to nie są jakieś znaczące kwoty. Przy otwieraniu 20-40 sklepów Hebe rocznie to nie są duże kwoty. Można powiedzieć, że w tej kwocie zawierają się inwestycje w oba koncepty - mówi Sereno.

- Nie możemy zapominać, że jeśli chodzi o roczne inwestycje w sklepy Biedronki to mówimy o otwieraniu rocznie około 280-300 sklepów, czyli znacznie więcej niż liczba otwarć sklepów Hebe - dodaje.

Działalność Jeronimo Martins w Polsce to ponad 2.300 sklepów Biedronka zlokalizowanych w około 900 miejscowościach oraz sieć ok. 100 drogerii Hebe. To także kilkanaście biur i centrów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Jeronimo Martins zatrudnia w Polsce ponad 45.000 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Renia 2014-01-20 15:16:27
  Cyprian ma rację.Jeromino Martins nie płaci podatków,kiepsko płacą pracownikom,sprzedają podły towar,poza jakością wg własnej normy,najczęściej wyprodukowane w Chinach,Tajlandii itp. Właściciel Luiz Amaral jest najbogatszym miliarderem Europy. Wprowadzenie sieci biedronek spowodowało bankructwo 66-70 % polskich prywatnych kupców.Polskie towary sprzedają tylko wtedy jeśli dostawca zapłaci za półkę,będzie ją porządkował,odbierze zwroty i zgodzi się na odroczoną płatność itp,itp.Największym draństwem to jest wymuszanie zmian w recepturze produktu pod warunkiem odrzucenia oferty.Kiedyś się ockniemy i poznamy skutki odżywiania się tanim erzacem, żeby nie było za póżno! Trochę narodowej godności proszę.
 • Pat 2014-01-17 15:58:11
  Cyprian, myślisz, że od kogo kupują większość produktów, które można znaleźć w ich sklepach? Ogromna część jest z Polski więc zarabiają Polskie firmy. kto buduje ich budy? Skąd biorą materiały do budowy sklepów? Od kogo kupują działki pod swoje sklepy?
  Poza tym ludzie mają pracę, bez ofert pracy od tego konkretnego przedsiębiorcy prawdopodobnie dodatkowe 40k ludzi siedziałoby na bezrobociu i nie zarabiało nawet 1 zł, a tak mają chociaż te 1300-3000 zł w zależności od stanowiska.
 • cyprian 2014-01-17 07:34:03
  trzeba byc ignorantem i głupcem aby cieszyc sie z drenażu pieniedzy na terenie Pl . Zainwestuje w kolejne megaszałasy bo ma w tym interes. A zapłaci podatku ochłapy czyli 1% z całego przychodu brutto ,chinski Rossmann 2% ( w handlu tradycyjnym ,polskim podatek ten to okolo 10-12 % ) I w ten oto sposob( w uproszczeniu ) zabraknie kasy na emerytury , swiadczenia socjalne. Zapewne obecni ich klienci nie ogarniają takich konsekwencji pozornej taniości .

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA