PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jest odpowiedź na wniosek o ogłoszenie upadłości Fabryki Biznesu

  • Autor: propertynews.pl
  • 29 wrz 2017 15:09

Jest odpowiedź na wniosek o ogłoszenie upadłości Fabryki Biznesu Sukcesja

Wniosek o ogłoszenie upadłości Fabryki Biznesu Sp. z o. o. zgłoszony przez Mirbud S.A. jest bezzasadny. Nie zachodzi żadna z przesłanek upadłości spółki przewidziana w ustawie - Prawo upadłościowe - czytamy w komunikacie wydanym przez zarząd Fabryki Buzinesu.

REKLAMA

To odpowiedź na postanowienie XIV Wydziału Gospodarczego dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych w Łodzi z dnia 14 września br. o dokonaniu zabezpieczenia majątku spółki Fabryka Biznesu, która jest inwestorem centrum handlowego Sukcesja w Łodzi przez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego w osobie Ewy Frontczak.      

"Wniosek o ogłoszenie upadłości Fabryki Biznesu Sp. z o. o. zgłoszony przez Mirbud S.A. jest bezzasadny. Nie zachodzi żadna z przesłanek upadłości spółki przewidziana w ustawie - Prawo upadłościowe. Fabryka Biznesu posiadała i posiada  pełną zdolność do regulowania wymagalnych zobowiązań pieniężnych, utrzymuje bieżącą płynność finansową i nie ma wymagalnych zobowiązań, które wpływałyby ujemnie na jej sytuację finansową. Wartość majątku spółki znacznie przekracza sumę wszystkich zobowiązań związanych z jej działalnością".

Jak napisano w komunikacie: "Mirbud S.A. – Generalny Wykonawca Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja – złożył swój wniosek ewidentnie w złej wierze, w celu uniknięcia odpowiedzialności wobec Inwestora - Fabryki Biznesu Sp. z o.o. w kwocie co najmniej 27 mln zł udokumentowanej dokumentami urzędowymi i zgłoszonej Mirbud SA z tytułu nie wykonania w całości przedmiotu łączącej strony umowy o roboty budowalne oraz oczywiście nienależytego wykonania tej umowy".

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA