PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jest perspektywa, jest zagrożenie - relacja z sesji Rynek nieruchomości w Europie Centralnej na EEC 2012

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 maj 2012 11:10

Jest perspektywa, jest zagrożenie - relacja z sesji Rynek nieruchomości w Europie Centralnej na EEC 2012

Druga fala kryzysu gospodarczego zaczyna uderzać w Europę. Pytanie: jaki to będzie miało wpływ na Europę Centralną, w tym Polskę? Deweloperzy nieruchomości komercyjnych - nauczeni doświadczeniem z ostatnich lat - już dziś opracowują strategię wychodzenia z trudnych sytuacji.

REKLAMA

Uczestnicy panelu „Rynek nieruchomości komercyjnych w Europie Centralnej", który odbył się w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego, podkreślali, że mimo sytuacji gospodarczej wiele rynków naszego regionu stwarza dziś ogromne perspektywy dla rozwoju projektów komercyjnych. Barierą do ekspansji w niektórych lokalizacjach są jednak m.in. niestabilna sytuacja polityczna oraz wysokie ryzyko inwestycyjne

Polska prawdziwym liderem
- Na liście krajów z największymi możliwościami dla tego segmentu pierwsze miejsca zajmują Rosja i jej stolica oraz Polska, gdzie prowadzimy inwestycje i planujemy kolejne, w wielu segmentach - ocenił Manfred Wiltschnigg, członek zarządu, Immofinanz Group.

Jak dodał, kolejne rynki w całej Europie, które spółka ma na celowniku, to Austria ze swoim stabilnym portfolio projektów komercyjnych oraz Niemcy, gdzie grupa ma wiele inwestycji przemysłowych, a także Holandia.

- Jeśli chodzi o region CEE, to oprócz Polski, są to Czechy, Słowacja, Węgry i Rumunia. Ta ostatnia jest jednak wciąż ryzykownym kierunkiem, ale bardzo perspektywicznym. Mimo to do dla nas jeden z kluczowych rynków - zaznaczył.

Jak podkreślił Manfred Wiltschnigg, Immofinanz jest też jedyną firmą, która prowadzi obecnie inwestycje na Węgrzech. - W tym kraju jest wiele tanich nieruchomości . Poza tym polityka ma już o wiele mniejszy wpływ na rynek nieruchomości, niż miało to miejsce 6-7 lat temu - podkreślił.

Immofinanz dzieli swoje portfolio po połowie między Europę Zachodnią i Wschodnią. - Porównując działalność obiektów w tych regionach, to te w CEE radzą sobie lepiej. Przewiduję, że właśnie tu możemy więcej zarobić - zdradził członek zarządu, Immofinanz Group.

Immofinanz działa w wielu krajach regionu, ale najsilniejsza część portfolio spółki znajduje się właśnie w Polsce. Wiltschnigg podkreślił, że nasz kraj jest liderem na rynku nieruchomości komercyjnych w regionie. Jego zdaniem przez ostatnie lata wypracował sobie bardzo dobrą pozycję w tej części Europy i wyróżnia się wielkością rynku. - Najlepsze produkty znajdują się w kluczowych lokalizacjach w Warszawie - przyznał.

  • apollo 2012-10-11 11:37:24
    Polska przez te wszystkie zagrożenia przeszła bez najmniejszych problemów. Można powiedzieć, że nasz rynek się skutecznie obronił i wyszedł na rynkowego lidera. Dużo zawdzięczamy aktywności dużych agencji. Gdyby nie Jartom i jego wyceny, mogłoby być ciężko z taką ilością i sumą transakcji jaką zawarto. A jest przecież naprawdę dobrze.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA