PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jest wniosek o przejęcie Empik Media & Fashion

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 mar 2016 14:06

Jest wniosek o przejęcie Empik Media & Fashion Sklep Empik

Marek Ondrejka złożył do UOKiK wniosek o zgodę na wspólne przejęcie kontroli nad Grupą EM&F. Inwestor reprezentuje grupę firm, które posiadają 25,4 proc. udziałów.

REKLAMA

Według oficjalnego komunikatu Marek Ondrejka kontroluje grupę spółek prowadzących działalność gospodarczą w zakresie zarządzania hotelami i restauracjami, doradztwa biznesowego, a także zarządzania holdingami i inwestycjami na Słowacji i na Cyprze.

Prawdopodobnie chodzi o obecnego dyrektora firmy Black Swan, grupy zajmującej się doradztwem przy procesach inwestycyjnych i akwizycjach. Poprzednio pracował on m.in. w Penta Investments.

Przypomnijmy, Penta Investments oraz Krockella Limited, firma należąca do słowackiego inwestora finansowego, na początku kwietnia nabyły wehikuły inwestycyjne posiadające łącznie 37,2 proc. akcji EM&F, należące uprzednio do podmiotów zależnych Eastbridge, i aktualnie posiadają łącznie 75,4 proc. akcji EM&F. 

Firmy ogłosiły wezwanie na sprzedaż akcji Grupy. Chodzi o sprzedaż pozostałych 24,6 proc. akcji EM&F po 3,49 zł za papier. Podmiotem nabywającym ma być spółka zależna Krockella. Zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu będą przyjmowane od 25 marca do 25 kwietnia. Wniosek do UOKiK został złożony 17 marca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA