PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jesteśmy tak oportunistyczni jak tylko się da

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 mar 2013 10:28

W grudniu ubiegłego roku Griffin Group informował, że w procesie „due diligence" ma siedem centrów handlowych. - Od tego czasu zrezygnowaliśmy z trzech, ale kontynuujemy pracę na czterech pozostałych obiektach - mówi prezes funduszu Przemysław Krych. Dodaje, że w jednym przypadku umowa została podpisana, a w kolejnym trwają negocjacje warunków przejęcia.

REKLAMA

 

- W kwietniu powinniśmy poinformować o pierwszej z tych akwizycji - mówi prezes Griffin Group

Przemysław Krych podkreśla, że na rynku jest sporo ciekawych obiektów do kupienia. Ich źródłem są banki, które szukają chętnych do przejęcia problematycznych nieruchomości. Gotowe są także dalej prowadzić takie projekty i je finansować, ale potrzebują partnera. - Coraz więcej banków zgłasza się do nas ze swoimi "problemami", oferując nam obiekty, z którymi mają kłopot i na które chciałyby znaleźć kupca - informuje. 

- Jesteśmy tak oportunistyczni jak tylko się da. Interesują nas obiekty biurowe przede wszystkim w Warszawie, ale też w innych głównych miastach Polski: w Krakowie, we Wrocławiu, w Poznaniu i Gdańsku. Interesują nas też nieruchomości handlowe w całej Polsce, ale przede wszystkim w większych miastach kraju i zlokalizowane w centrach tych miast jak np. Renoma czy Hala Koszyki. Na takich nieruchomościach skupiamy się w pierwszej kolejności - zaznacza Krych.

Dodaje, że równocześnie z przejmowaniem gotowych nieruchomości i projektów deweloperskich przygotowanych do rozpoczęcia realizacji, fundusz równocześnie buduje bank ziemi pod przyszłe inwestycje mieszkaniowe.

Tylko w tym roku Griffin Group może przeznaczyć na zakupy nieruchomości komercyjnych 200 mln euro. - To wystarczająca kwota na realizację strategii przyjętej na ten rok. Kwestia pieniędzy to na dzień dzisiejszy namiejszy z naszych problemów - podkreśla Krych.

Przypomnijmy, że Griffin zyskał silnego partnera finansowego - fundusz Oaktree Capital Management.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA