PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jeszcze tyle do zrobienia

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 maj 2014 15:55

Jeszcze tyle do zrobienia

Gracze rynku nieruchomości komercyjnych postrzegają Warszawę jako stolicę całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej i uważają, iż ta pozycja pozostanie niezagrożona jeszcze w bardzo długiej perspektywie. Siłą Warszawy jest bowiem płynność rynku i bezpieczeństwo inwestycyjne.

REKLAMA

- Polskę pozytywnie oceniają szczególnie fundusze inwestycyjne. To zachęca deweloperów do kolejnych przedsięwzięć - mówi Monika Rajska-Wolińska, partner zarządzający, Colliers International i dodaje, że taką pozycję na europejskiej mapie nieruchomości pozwoliły naszemu krajowi zbudować doskonałe wskaźniki ekonomiczne. - Fundusze znają nasz rynek, dobrze i bezpiecznie czują się nad Wisłą - podkreśla.

Monika Rajska-Wolińska zwraca też uwagę, że jeszcze 7-8 lat temu większość funduszy nawet nie rozważała Polski w swojej strategii inwestycyjnej. Tymczasem dziś wejście każdego kolejnego inwestora powoduje efekt kuli śniegowej.

Wiesław Likus, inwestor działający na rynku hotelowym, biurowym i handlowym, tłumaczy, że Warszawa jest najmniejsza wśród europejskich stolic, biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców względem liczby mieszkańców kraju. - W przypadku Warszawy jest to tylko 5 proc. populacji Polski. Perspektywa dla Warszawy jest więc taka, że w ciągu 20 lat liczba jej mieszkańców musi się podwoić - mówi. To perspektywa także dla rozwoju kolejnych projektów nieruchomościowych.

Waldemar Lesiak, wiceprezes zarządu Echo Investment zauważa, że pozycja Polski w regionie nie wzięła się znikąd. - To rezultat 20-letniej pracy i ogromnej liczby inwestycji. Dużą przewagą Polski jest też bardzo mocny rynek regionalny - przekonuje.

Hubert Manturzyk z Aareal Banku zwraca uwagę na rolę funduszy unijnych w procesie rozwoju gospodarczego kraju i ich wpływ na wyjście Polski obronną ręką ze światowego kryzysu gospodarczego. - Nasza przewaga polegała na tym, że w momencie rozpoczęcia się spowolnienia, w innych krajach pieniędzy publicznych ubywało, a Polska miała dostęp do środków unijnych - wyjaśnia.

Zdaniem przedstawiciela banku, drugim powodem dobrej sytuacji, jest fakt, że rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce zaczął rozwijać się dużo później niż w krajach zachodnich. - Bańka spekulacyjna nie zdążyła jeszcze urosnąć - dodaje.

Katarzyna Zawodna, prezes zarządu Skanska Property Poland, jako przewagę inwestycyjną naszego kraju podaje dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej, działalność ośrodków akademickich czy rozwijające się strefy ekonomiczne. - Polska jest dziś najsilniejszym magnesem dla sektora BPO w Europie i trzecim pod względem wielkości na świecie. To wszystko powoduje, że zainteresowanie funduszy Polską jest coraz większe. Środki trafiają już nie tylko do stolicy, ale także miast regionalnych - przekonuje Zawodna.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA