PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Józef Wojciechowski konkurencji się nie boi. Z budową w Białymstoku chce ruszyć w III kwartale

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 kwi 2012 18:02

Józef Wojciechowski konkurencji się nie boi. Z budową w Białymstoku chce ruszyć w III kwartale

W III kwartale br. powinna ruszyć budowa Galerii Jagiellońskiej w Białymstoku, którą zamierza zbudować Józef Wojciechowski, główny udziałowiec J.W. Construction SA. - Zdaję sobie sprawę, że w Białymstoku panuje duża konkurencja na rynku centrów handlowych. Są tu cztery galerie, ale żadna nie ma tak doskonałej lokalizacji jak nasz projekt. Jestem przekonany, że w przyszłości to centrum stanie się kluczowym obiektem handlowym w mieście - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Józef Wojciechowski.

REKLAMA

- Wstępnie planujemy, że budowa obiektu ruszy w tym roku, najprawdopodobniej w III kwartale - dodaje Józef Wojciechowski.

Przewodniczący Rady Nadzorczej J.W. Construction podkreśla, że Galeria Jagiellońska - projekt przejęty od Irlandzkiej Grupy Deweloperskiej - to bardzo ciekawa inwestycja. - Przedsięwzięcie ma podstawowy składnik sukcesu dla tego typu biznesu, czyli lokalizację blisko centrum miasta - zaznacza Józef Wojciechowski.

Jak mówi, do wejścia w projekt skłoniło go również to, że poprzedni inwestor miał podpisane listy intencyjne na wynajem blisko 100 proc. powierzchni, co wskazuje na potencjał inwestycji. Przy obiekcie spółka planuje też inwestycję mieszkaniową.

- Białystok jest rozwojowym miejscem, o czym świadczą działania władz miasta w ostatnich latach. Aktualnie wielu mieszkańców pracuje w Warszawie, ale wraca na weekendy do rodzinnego miasta i wydaje tu zarobione pieniądze - mówi.

Galeria Jagiellońska powstanie pomiędzy ulicami Jurowiecką a Piłsudskiego, w bliskiej odległości od ulicy Lipowej. W ramach 50 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej pod wynajem (GLA) znajdować się będzie około 150 sklepów, duża strefa rozrywki z lokalami gastronomicznymi oraz wielosalowe kino (12-14 sal). Część dochodów z działalności galerii ma wesprzeć klub sportowy Jagiellonia Białystok.

Komercjalizacją Galerii Jagiellońskiej jest firma DTZ.

Projekt realizują wspólnie spółka J.W. Wind sp. z o.o., której udziałowcem jest Józef Wojciechowski, główny akcjonariusz J.W. Construction Holding SA oraz Jagiellonia Białystok Sportowa SA.

Autorem koncepcji architektonicznej jest biuro architektoniczne Chapman Taylor.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA