PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

JR Holding szykuje program skupu akcji własnych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 sty 2016 12:04

JR Holding szykuje program skupu akcji własnych Fot. Fotolia

JR Holding, spółka notowana na rynku NewConnect od listopada 2012 r., przeznaczy środki w wysokości do 5 mln zł na realizację programu skupu akcji własnych.

REKLAMA

Akcjonariusze podjęli uchwałę o przyjęciu zmienionego programu skupu akcji własnych. Zarząd spółki został upoważniony do nabycia maksymalnie 7,8 mln akcji własnych po cenie nie niższej niż 0,10 zł i nie wyższej niż 2 zł za jedną akcję.

Łączna wartość środków przeznaczonych na realizację programu buy-back wyniesie do 5 mln zł, a termin jego trwania został przewidziany do dnia 31 grudnia 2017 r. lub do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.

Nabyte akcje będą mogły być umorzone lub przeznaczone do dalszej odsprzedaży. Zarząd spółki jest przekonany, że wdrożenie programu skupu akcji własnych wpłynie korzystnie na jej wycenę rynkową.

- Widząc niedoszacowanie wyceny rynkowej spółki, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu programu skupu akcji własnych. Środki, które zamierzamy przeznaczyć na ten cel, są dosyć wysokie i wierzę, że program buy-back przyczyni się także do wzrostu płynności obrotu. Głównym celem jest umorzenie skupionych akcji, natomiast opcjonalnie spółka może również osiągnąć zysk z dalszej odsprzedaży nabytych akcji. Liczę oczywiście na pozytywną reakcję rynku i naszych Akcjonariuszy, dla których wprowadzenie programu skupu akcji własnych powinno być bardzo dobrą informacją - komentuje January Ciszewski, prezes zarządu JR Holding.

W skład Grupy Kapitałowej JR Holding wchodzą głównie podmioty działające na rynku nieruchomości komercyjnych. Ich głównym przedmiotem działalności jest nabywanie nieruchomości w atrakcyjnych cenach, a następnie ich modernizacja oraz zmiana struktury najemców, co pozwala na wzrost generowanych przychodów i uzyskiwanie wyższej kwoty ze sprzedaży tak zrestrukturyzowanych budynków. 

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA