PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

JR Invest kontynuuje rozwój w segmencie nieruchomości komercyjnych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 maj 2013 14:20

W minionym roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy JR Invest wyniosły blisko 4,2 mln zł, co stanowi wzrost o 126 proc. w porównaniu z wynikami za rok 2011. Przedstawiciele firmy chcą kontynuować strategię przejmowania nowych nieruchomości w branży komercyjnej.

REKLAMA

Znaczący wzrost sprzedażu jest wynikiem przejęcia w kwietniu 2012 roku spółki Centrum Market Zielona Góra Sp. z o.o. - właściciela Galerii Ramzes. W I kwartale br. spółka osiągnęła wynik 1,1 mln zł, co stanowi wzrost o ponad 69 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Największą część przychodów ze sprzedaży stanowią przychody z wynajmu powierzchni biurowo-usługowych oraz powierzchni handlowych. Spółka posiada również w swojej ofercie powierzchnie magazynowe i szkoleniowe.

Jak poinformowała firma w oficjalnym komunikacie, zysk netto za 2012 wyniósł blisko 3,1 mln zł. Natomiast w pierwszym kwartale 2013, osiągnął poziom 0,49 mln zł.

W 2013 roku i najbliższych latach Grupa będzie się koncentrować m.in. na kontynuowaniu strategii dynamicznego rozwoju poprzez akwizycję kolejnych atrakcyjnych nieruchomości lub firm posiadających ciekawe aktywa nieruchomościowe. - Aktualna sytuacja rynkowa sprzyja rozwojowi naszej spółki oraz znajdowaniu i nabywaniu nieruchomości komercyjnych - mówi January Ciszewski, Prezes Zarządu JR INVEST S.A. Ponadto, Grupa zamierza nadal działać w niszy rynkowej, jaką jest segment biurowców klasy B i C.- Świadczymy usługi na wyższym poziomie w ramach tej samej ceny przez co zyskujemy przewagę konkurencyjną - komentuje January Ciszewski.

W ciągu ostatniego roku Grupa JR Invest przejęła kolejne podmioty, zlokalizowane w Katowicach i Zielonej Górze.

Działalność spółki polega na nabywaniu atrakcyjnych nieruchomości komercyjnych lub przejmowaniu podmiotów, które są właścicielami takich nieruchomości, a po przeprowadzeniu niezbędnej restrukturyzacji, ich wynajmie lub sprzedaży. Po nabyciu budynków, które są w dużym stopniu nieefektywnie zarządzane, JR Invest przeprowadza niezbędne remonty i modernizacje, jeśli wymaga tego stan nieruchomości oraz wprowadza usprawnienia w sposobie zarządzania, zmieniając również często strukturę najemców.

Firma posiada nieruchomości zlokalizowane głównie w Małopolsce, na Śląsku i w województwie lubuskim, szukając jednocześnie atrakcyjnych nieruchomości w innych miastach. Od listopada 2011 roku spółka posiada w swojej ofercie możliwość wynajmu wirtualnego biura poprzez udostępnienie klientowi powierzchni biurowej na godziny w lokalach biurowych usytuowanych w Krakowie, Katowicach i Bielsku-Białej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA