PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

JR Invest porządkuje Grupę Kapitałową i wchodzi w nową branżę

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 kwi 2015 13:35

JR Invest, spółka działająca w branży nieruchomości komercyjnych, sprzedaje  nieruchomości w centrum Bielska-Białej swojej spółce zależnej Laguna Capital Sp. z o.o. Rozszerza też działalność o branżę odnawialnych źródeł energii.

REKLAMA

- JR Invest SA będąc spółką dominującą w Grupie, pełni rolę spółki holdingowej i dla przejrzystości przepływu informacji finansowych oraz organizacyjnych przekazuje posiadaną nieruchomość do zależnej spółki córki, dedykowanej specjalnie do tego celu. Takie działanie ma charakter porządkujący w ramach Grupy. Jest to z korzyścią dla obydwu spółek, gdyż Laguna Capital Sp. z o.o. po uzyskaniu doświadczenia i kapitału z poprzedniej inwestycji polegającej na nabyciu, a następnie odsprzedaży z zyskiem kamienicy w centrum Gliwic, teraz ma możliwość zdyskontowania tego doświadczenia i środków w ramach realizacji kolejnego projektu w tej wąskiej branży, jakim jest nabycie kamienicy w centrum Bielska-Białej - mówi January Ciszewski, prezes zarządu spółki JR Invest SA.

JR Invest., oprócz działalności w segmencie nieruchomościowym, zamierza także inwestować w branżę OZE, głównie w fotowoltaikę. Obecnie Spółka posiada akcje Columbus Energy S.A. stanowiące 20 proc. kapitału zakładowego i dające prawo do wykonywania 20 proc. głosów na WZA.

W skład Grupy Kapitałowej JR Invest SA wchodzą podmioty działające na rynku nieruchomości komercyjnych. Ich głównym przedmiotem działalności jest nabywanie nieruchomości komercyjnych w atrakcyjnych cenach, a następnie modernizacja oraz zmiana struktury najemców, co pozwala na wzrost generowanych przychodów i uzyskiwanie wyższej kwoty ze sprzedaży tak zrestrukturyzowanych budynków. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od listopada 2012 r.

 JR Invest jest obecnie właścicielem poprzez swoje spółki zależne m.in. budynku biurowo-handlowo-usługowego blisko centrum Krakowa, Centrum Biurowo-Szkoleniowego w centrum Katowic, a także Galerii Handlowej w centrum Zielonej Góry. Emitent posiada również 50 proc. udziałów w spółce GANADOR Sp. z o.o., będącej funduszem nieruchomościowym, która obecnie posiada 6 nieruchomości komercyjnych zlokalizowanych na Śląsku.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA