PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

JR Invest przejął kolejne centrum handlowe

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 15 lip 2015 11:38

JR Invest przejął kolejne centrum handlowe Galeria Ramzes, nieruchomość z portfela JR Invest

JR Invest podpisała przedwstępną umowę przejęcia jednego z centrów handlowych w Sosnowcu. Firma nie ujawnia, o jaką nieruchomość chodzi, ale w rozmowie z Propertynews.pl zdradza plany jej rozbudowy.

REKLAMA

- Inwestycja znajduje się przy jednej z głównych dróg Sosnowca z dużym natężeniem ruchu samochodowego. Obecnie znajdują się tam sklepy oraz magazyny firm sieciowych - tłumaczy w rozmowie z  Propertynews.pl January Ciszewski, prezes JR Invest.

Umowa dotyczy kilku nieruchomości. Chodzi o dwie działki o powierzchni 0,3354 ha, działkę o powierzchni 0,2425 ha zabudowaną budynkiem handlowo-usługowym, a także udziały w użytkowaniu wieczystym nieruchomości składającej się z działki o powierzchni 0,3079 ha oraz we współwłasności stanowiącego odrębny od gruntu przedmiot własności budynku.

Umowa ma zostać zawarta do końca października br. Łączna kwota transakcji to 10,46 mln złotych brutto, przy czym 2,5 mln złotych pochodzić będzie ze środków własnych spółki. Resztę sfinansuje bank.

- Nieruchomość będzie dalej wynajmowana. Nastąpi zmiana struktury najemców i w późniejszym czasie sprzedaż. Nieruchomość posiada dużą działkę, która aktualnie stanowi parking, ale może być wykorzystana do budowy nowych powierzchni handlowo-usługowych - dodaje January Ciszewski.

W oficjalnym komunikacie spółka zaznacza, że przejęta nieruchomości jest istotnym aktywem, które zwiększy swoją wartość w najbliższych latach. W planach jest opisana przez prezesa restrukturyzacja.

W skład Grupy Kapitałowej JR Invest wchodzą podmioty działające na rynku nieruchomości komercyjnych. Ich głównym przedmiotem działalności jest nabywanie nieruchomości w atrakcyjnych cenach, a następnie ich modernizacja oraz zmiana struktury najemców, co pozwala na wzrost generowanych przychodów i uzyskiwanie wyższej kwoty ze sprzedaży tak zrestrukturyzowanych budynków. Firma  także poszerza prowadzoną działalność poprzez zwiększanie zaangażowania kapitałowego w branżę OZE. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA