PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

JR Invest zdobył środki na nowe inwestycje nieruchomościowe

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 cze 2015 14:03

JR Invest, spółka notowana na rynku NewConnect od listopada 2012 r., działająca w branży nieruchomości komercyjnych, poinformowała o sprzedaży swojej spółce zależnej Laguna Capital Sp. z o.o. nieruchomości położonej w Bielsku-Białej. Środki pozyskane przez emitenta z przeprowadzonej transakcji zostaną przeznaczone na realizowanie kolejnych inwestycji w branży OZE oraz nowe projekty nieruchomościowe.

REKLAMA

Spółka Laguna Capital Sp. z o.o. realizując postanowienia zawartej w marcu br. z JR Invest S.A. przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości położonej w Bielsku-Białej dokonała finalizacji planowanej transakcji. Jej łączna wartość została ustalona na kwotę 6,7 mln zł netto. Laguna Capital Sp. z o.o. podpisała na początku czerwca br. umowę kredytową z bankiem pozyskując z tego tytułu 4,5 mln zł, które posłużą do zakupu przedmiotowej nieruchomości. JR Invest S.A. środki uzyskane ze sprzedaży nieruchomości zamierza przeznaczyć do przeprowadzania kolejnych inwestycji.

- Uzyskanie przez Laguna Capital Sp. z o.o. finansowania w postaci kredytu inwestycyjnego umożliwiło nam finalizację planowanej transakcji. Cały czas poszukujemy ciekawych projektów inwestycyjnych w branży nieruchomości komercyjnych, a dzięki sprzedaży naszej nieruchomości będziemy posiadali środki niezbędne do nabywania kolejnych aktywów. Wierzę, że przyczyni się to do wypracowania przez Grupę Kapitałową jeszcze lepszych wyników finansowych w nadchodzących kwartałach - komentuje January Ciszewski, prezes zarządu spółki JR Invest S.A.

Emitent w dalszym ciągu zwiększa swoją obecność w branży Odnawialnych Źródeł Energii i pod koniec maja br. zawiązał spółkę Portal ŚwiatOZE.pl Sp. z o.o., w której objął 25% udziałów. Nowy podmiot będzie prowadził portal internetowy o branży OZE, która w ostatnim czasie rozwija się w Polsce bardzo mocno, głównie dzięki wejściu w życie nowej Ustawy o OZE. Zarząd JR Invest S.A. analizuje kolejne przedsięwzięcia inwestycyjne związane z tą branżą i przewiduje, że niektóre z nich mogą być wkrótce realizowane przez spółkę. Obecnie emitent posiada udziały w spółce Columbus Energy S.A., która zajmuje się montażem instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych oraz biznesowych.

- Wspólnie z partnerami mającymi bardzo duże doświadczenie w branży internetowej będziemy tworzyli nowy portal o rynku OZE w Polsce. Naszym celem jest stanie się przez portal ŚwiatOZE.pl jednym z trzech największych w kraju. Dostrzegamy bardzo dobre perspektywy dla branży OZE, dlatego chcemy aktywnie uczestniczyć w rozwoju tego rynku i wykorzystać jego potencjał wzrostu, co powinno przełożyć się na istotną poprawę wyników finansowych Spółki. Nasza spółka stowarzyszona Columbus Energy S.A. rozwija się niezwykle dynamicznie i chciałbym, żeby wkrótce do Grupy Kapitałowej dołączyły kolejne podmioty funkcjonujące w branży Odnawialnych Źródeł Energii - dodaje Ciszewski.

W 1 kw. 2015 r. Grupa Kapitałowa JR Invest S.A. zanotowała 631 tys. zł zysku netto, a jej przychody ze sprzedaży wyniosły 1.102 tys. zł.

W skład Grupy Kapitałowej JR Invest S.A. wchodzą podmioty działające na rynku nieruchomości komercyjnych. Ich głównym przedmiotem działalności jest nabywanie nieruchomości w atrakcyjnych cenach, a następnie ich modernizacja oraz zmiana struktury najemców, co pozwala na wzrost generowanych przychodów i uzyskiwanie wyższej kwoty ze sprzedaży tak zrestrukturyzowanych budynków. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA