PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jula obchodzi 35-lecie działalności

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 mar 2014 17:44

Jula obchodzi 35-lecie działalności

Sieć multimarketów Jula obchodzi w tym roku 35-lecie powstania. Z tej okazji w 11 działających obiektach na terenie Polski firma przygotowuje specjalne promocje.

REKLAMA

Historia firmy Jula zaczęła się w 1979 roku, w sercu Szwecji, na farmie zwanej Jultorp. Przez te 35 lat Jula rozwijała się najpierw otwierając swoje placówki w samej Szwecji, potem od 2008 w Norwegii a wreszcie od ponad dwóch lat również w Polsce. W tej chwili sieć posiada łącznie 70 sklepów z tego 11 mieści się w Polsce.

- Uczestniczyłem we wszystkim od początku i była to fantastyczna, z dnia na dzień coraz większa przygoda. Pierwszym celem była produkcja, potem działalność wysyłkowa, następnie budowa sieci sklepów, a teraz pełne zaangażowanie w rozwój w Europie - mówi Karl-Johan Blank, prezes zarządu i główny udziałowiec.

Początki marki i samej firmy były całkiem niepozorne. Lars-Goran Blank z kilkunastoletnim synem Karlem-Johanem, na swojej farmie w Jultorp, zaczęli produkować łuparki do drewna. Był to okres światowego kryzysu paliwowego i pomysł z łuparką szybko przypadł do gustu Szwedom, którym koszty ogrzewania domów olejem zaczęły istotnie doskwierać. Zdobywszy rzeszę zadowolonych klientów, młoda firma, której nazwa nawiązywała do rodzimej miejscowości, zaczęła świadczyć usługi gwarancyjne, pogwarancyjne, dostarczała części zamienne, a z czasem poszerzyła ofertę o różne akcesoria potrzebne do cięcia drzewa. Wkrótce powstał katalog i możliwość sprzedaży wysyłkowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA