PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

JYSK chce mieć w Polsce 250 sklepów

  • Autor: propertynews.pl
  • 02 wrz 2015 16:15

 JYSK chce mieć w Polsce 250 sklepów JYSK

JYSK świętuje piętnastolecie w Polsce. Duńska sieć ma dziś w naszym kraju ponad 180 sklepów, najwięcej w całej grupie JYSK Nordic, niemal dwa razy więcej niż w rodzinnej Danii, czy w sąsiedniej Szwecji. To nie koniec ekspansji.


REKLAMA

Kiedy w 2000 roku powstawał w Gdańsku pierwszy sklep JYSK, nikt nie spodziewał się, że piętnaście lat później, to właśnie w Polsce, JYSK Nordic będzie miał największą sieć sklepów. Logo z białą gąską na niebieskim tle wrosło w krajobraz polskich miast. Trudna do wymówienia nazwa doczekała się wielu spolszczonych wersji - od swojsko brzmiącego „Józka”, po fonetycznego jjyska.

- Bardzo się cieszę i jestem wdzięczny, że Polacy docenili naszą ofertę, polubili nasze sklepy – mówi właściciel i założyciel JYSK, Lars Larsen. – Będziemy mocno pracować, żeby tego zaufania nie zawieść. Moim marzeniem jest, aby produkty JYSK znalazły się w każdym polskim domu.

Docelowo JYSK Nordic chce mieć w Polsce 250 sklepów. Firma wybudowała w Radomsku ogromne Centrum Dystrybucji (zaopatrujące sklepy w Polsce oraz w środkowej i wschodniej Europie). W Radomsku ma też swoją siedzibę internetowy sklep JYSK, uruchomiony w 2013 roku. Polska centrala firmy od początku zlokalizowana jest w Trójmieście.

Na początku, w kilku pomieszczeniach, na tyłach domu towarowego w Gdańsku, w którym otwarto pierwszy sklep JYSK, działał polski oddział firmy. Teraz główna siedziba JYSK Polska znajduje się w nowoczesnym, zaprojektowanym z duńska skromnością biurowcu, w Gdyni.

Pierwszy sklep JYSK został otwarty w 1979 roku w Aarhus w Danii i wciąż jest czynny. Właścicielem i założycielem JYSK, jest pochodzący z Półwyspu Jutlandzkiego Lars Larsen. Obecnie JYSK posiada ponad 2200 sklepów w 37 krajach. Obroty koncernu wynoszą 2,8 miliarda euro rocznie. JYSK zatrudnia ponad 19.000 pracowników. Słowo „JYSK” w języku duńskim oznacza "kogoś" lub "coś" z Półwyspu Jutlandzkiego.

 

 

 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA