PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

KappAhl: Przyszedł czas na zmiany

 • Autor: Propertynews.pl
 • 26 cze 2015 10:51

KappAhl: Przyszedł czas na zmiany Johan Åberg, CEO KappAhl

Od marca do maja br. Grupa KappAhl zanotowała w Polsce duże spadki sprzedaży. Jak tłumaczy prezes, Johan Åberg, firma podejmie dodatkowe działania, by zmienić ten niekorzystny trend.

REKLAMA

W trzecim kwartale rozliczeniowym (od marca do maja br.) sieć KappAhl zanotowała przychód ze sprzedaży w Polsce na poziomie 81 mln koron szwedzkich. To około 37 mln złotych. W stosunku do porównywalnego okresu ubiegłego roku, jest to spadek o 5 mln koron, czyli o 6,6 proc. i o 12,2 proc. w przeliczeniu na walutę lokalną.

Od początku obecnego okresu rachunkowego, czyli od września 2014 roku KappAhl w Polsce osiągnął sprzedaż na poziomie 245 mln koron szwedzkich, o 10,3 proc. mniej niż w porównywalnym okresie w latach 2013/2014. W przeliczeniu na walutę lokalną spadek wyniósł aż 14,9 proc.

Firma w ostatnich miesiącach zamykała nierentowne sklepy. Pod koniec sierpnia 2014 roku w naszym kraju funkcjonowało 49 placówek. Z końcem lutego br. - 45 sklepów. 31 maja było ich już 43.

Cała grupa zanotowała w trzecim kwartale rozliczeniowym spadek sprzedaży o 5,9 proc., a od początku roku rozliczeniowego - 2,9 proc.

Jak tłumaczy w komentarzu CEO firmy, Johan Åberg, słabe wyniki związane są z niekorzystnymi warunkami pogodowymi i stratami wynikającymi ze zmian na rynkach walutowych. O ile sytuacja w krajach skandynawskich wydaje się stabilna, o tyle istnieje potrzeba zmian m.in. w Polsce.

- W Polsce obserwujemy niekorzystną sytuację, w związku z czym planujemy podjąć w ciągu najbliższych miesięcy dodatkowe działania, które pozwolą odmienić trend - tłumaczy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • cienki 2017-02-05 22:04:38
  Jakościowo ubrania pozostawiają wiele do życzenia, a ceny z kosmosu.
 • Dawid 2016-09-27 23:24:53
  W kappahl jest przede wszystkim strasznie słaba obsługa, skandaliczne podejście do klienta oraz tragiczna polityka zwrotów i reklamacji. Zniechęcili do siebie wszystkich moich znajomych.
 • fad 2016-07-23 19:44:47
  W Kapahlu jest strasznie drogo i nie za bardzo jest towaru do wyboru. Może dla otyłych osób.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA