PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

KappAhl: Przyszedł czas na zmiany

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 cze 2015 10:51

KappAhl: Przyszedł czas na zmiany Johan Åberg, CEO KappAhl

Od marca do maja br. Grupa KappAhl zanotowała w Polsce duże spadki sprzedaży. Jak tłumaczy prezes, Johan Åberg, firma podejmie dodatkowe działania, by zmienić ten niekorzystny trend.

REKLAMA

W trzecim kwartale rozliczeniowym (od marca do maja br.) sieć KappAhl zanotowała przychód ze sprzedaży w Polsce na poziomie 81 mln koron szwedzkich. To około 37 mln złotych. W stosunku do porównywalnego okresu ubiegłego roku, jest to spadek o 5 mln koron, czyli o 6,6 proc. i o 12,2 proc. w przeliczeniu na walutę lokalną.

Od początku obecnego okresu rachunkowego, czyli od września 2014 roku KappAhl w Polsce osiągnął sprzedaż na poziomie 245 mln koron szwedzkich, o 10,3 proc. mniej niż w porównywalnym okresie w latach 2013/2014. W przeliczeniu na walutę lokalną spadek wyniósł aż 14,9 proc.

Firma w ostatnich miesiącach zamykała nierentowne sklepy. Pod koniec sierpnia 2014 roku w naszym kraju funkcjonowało 49 placówek. Z końcem lutego br. - 45 sklepów. 31 maja było ich już 43.

Cała grupa zanotowała w trzecim kwartale rozliczeniowym spadek sprzedaży o 5,9 proc., a od początku roku rozliczeniowego - 2,9 proc.

Jak tłumaczy w komentarzu CEO firmy, Johan Åberg, słabe wyniki związane są z niekorzystnymi warunkami pogodowymi i stratami wynikającymi ze zmian na rynkach walutowych. O ile sytuacja w krajach skandynawskich wydaje się stabilna, o tyle istnieje potrzeba zmian m.in. w Polsce.

- W Polsce obserwujemy niekorzystną sytuację, w związku z czym planujemy podjąć w ciągu najbliższych miesięcy dodatkowe działania, które pozwolą odmienić trend - tłumaczy.

  • Dawid 2016-09-27 23:24:53
    W kappahl jest przede wszystkim strasznie słaba obsługa, skandaliczne podejście do klienta oraz tragiczna polityka zwrotów i reklamacji. Zniechęcili do siebie wszystkich moich znajomych.
  • fad 2016-07-23 19:44:47
    W Kapahlu jest strasznie drogo i nie za bardzo jest towaru do wyboru. Może dla otyłych osób.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA