PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Karuzela kręci się coraz szybciej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 kwi 2016 12:10

Karuzela kręci się coraz szybciej Karuzela Kołobrzeg

Kołobrzeg i Zielona Góra to kolejne miasta w których pojawią się Karuzele. To koncept niewielkich centrów handlowych.

REKLAMA

Zaczął się proces komercjalizacji kolejnych projektów pod nazwą Karuzela. Pierwszy z nich to galeria handlowa ze sklepem „zrób to sam” w Kołobrzegu o powierzchni GLA około 30 000 mkw.

Drugi z projektów to realizacja dużego parku handlowego obok istniejących sklepów Auchan i Leroy Merlin w Zielonej Górze o powierzchni GLA około 26 000 mkw.

- Kołobrzeg to chyba ostatnie miasto 50-ci tysięczne bez nowoczesnego centrum handlowego gdy tymczasem siła nabywcza mieszkańców, niskie bezrobocie i dodatnia migracja ludności pozycjonują to miasto znacznie wyżej niż wynika to tylko z jego wielkości. Zielona Góra natomiast to prawdziwa perełka wśród miast z przedziału 100-200 tys mieszkańców. Rozwój branży nowoczesnych technologii i sprzedaży internetowej nominuje to miasto do nazwy polskiej „Krzemowej Doliny” z wysokopłatnymi miejscami pracy w branży informatycznej – mówi Grzegorz Pękalski z Retail Concept, która odpowiedzialna jest za komercjalizację projektów.

Obecnie działa już 6 obiektów w Polce pod nazwą Karuzela - w Biskupcu, Wodzisławiu Śląskim, Turku, Lublińcu, Gołdapi i Mrągowie. Otwarcie siódmej Karuzeli nastąpi 17 maja tego roku we Wrześni a projekty w Wodzisławiu i Turku będą rozbudowane. W zależności od lokalnych potrzeb Karuzele są realizowane w postaci parków handlowych lub galerii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA