PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Katharsis Development może ruszać z inwestycją w Zamościu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 mar 2015 16:10

Katharsis Development może ruszać z inwestycją w Zamościu

Inwestor Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Zamościu może rozpocząć prace budowlane. Pozwolenie na budowę kompleksu HopStop łączącego transport i handel jest już prawomocne.

REKLAMA

Zintegrowane Centrum Komunikacyjne HopStop w Zamościu to projekt zlokalizowany w centralnie położonym trójkącie ulic: Hrubieszowska, Gminna, Niepodległości. Obiekt o powierzchni 4000 mkw. GLA połączy dworzec PKS z usługami i handlem. Dla PKS w Zamościu Sp. z o.o. zaplanowano nowoczesną powierzchnię dworcową wraz z infrastrukturą w postaci placu manewrowego oraz pięciu stanowisk odjazdowych. Z dziesięciu stanowisk skorzystają przewoźnicy prywatni.

- Wkomponowaliśmy dworzec PKS w Zamościu w zintegrowane centrum komunikacyjno-handlowe. Projekt, który realizujemy będzie funkcjonalny dla wszystkich: pasażerów komunikacji publicznej, jak również klientów, którzy zdecydują się na szybkie i wygodne zakupy - wyjaśnia Ewa Zurman, dyrektor ds. rozwoju w Katharsis Development, spółce odpowiedzialnej za inwestycję.

- Zintegrowane centra to szansa na zmianę postrzegania dworców, które nadal kojarzone są przede wszystkim ze zdewastowaną poczekalnią i zaniedbanym otoczeniem. Z sukcesem wprowadzamy ten koncept również w innych miastach, w przygotowaniu jest np. podobny obiekt w Ostrowie Wielkopolskim - dodaje Ewa Zurman.

Na terenie inwestycji przewidziano ogólnodostępny parking naziemny dla 80 samochodów, w tym 4 miejsca dla osób niepełnosprawnych.
Jak podaje koordynator ds. komercjalizacji w Katharsis Development Justyna Kojak, większość lokali w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym w Zamościu jest już zajęta.

- Przy ulicy Hrubieszowskiej swoje lokale otworzą m.in. Stokrotka, Rossmann, Pepco, Apteka Dyżurna oraz cukiernia Jutrzenka. Jesteśmy pewni, że synergia centrum handlowego z dworcem autobusowym, a także centralna lokalizacja, spowodują, że nasz projekt stanie się strategicznym punktem na mapie Zamościa - mówi Justyna Kojak.

Katharsis Development to  rozwijająca się na polskim rynku firma deweloperska, realizująca przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze komercyjnym. W jej portfolio znajdują się centra wygodnych zakupów (convenience centers) o wspólnej nazwie HopStop, a także Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Olsztynie.

W skład systematycznie powiększającego się portfela HopStop-ów wchodzą obiekty handlowe o powierzchni od kilku do kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych usytuowane w kluczowych lokalizacjach takich miast jak: Warszawa, Radom, Zamość, Siedlce, Ostrów Wielkopolski. Niejednokrotnie integrują one powierzchnię handlowo-usługową z nowoczesnymi dworcami PKS / PKP.

Zgodnie z planami inwestora budowa Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego HopStop w Zamościu rozpocznie się w drugim kwartale tego roku i potrwa około 10 miesięcy. To druga inwestycja Katharsis Development realizowana w Zamościu. W listopadzie ubiegłego roku inwestor przystąpił do prac budowlanych na terenie dawnej bazy PKS przy ulicy Sadowej. Powstaje tam parterowy, śródmiejski zespół budynków usługowo-handlowych wraz ze stacją benzynową PKN ORLEN. Obiekt HopStop Zamość Sadowa o powierzchni GLA 6000 mkw. otworzy drzwi dla pierwszych klientów w IV kwartale 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA