PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kerdos na krawędzi. Kliniewski straci posadę?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 paź 2015 17:39

Kerdos na krawędzi. Kliniewski straci posadę? Kamil Kliniewski, prezes Grupy Kerdos

Nad firmą Kerdos zbierają się ciemne chmury. Sieć odwołuje wyniki finansowe i informuje o trudnej sytuacji.

REKLAMA

- Z uwagi na fakt, że prognoza opracowana została przy założeniu uzyskania dodatkowego finansowania na rozwój sieci sprzedaży w Polsce i w Luksemburgu (co zostało w niej zapisane) a finansowania takiego, jak dotąd, spółka nie uzyskała, konieczne stało się jej odwołanie. Przyczyną odwołania prognozy jest także aktualna sytuacja w spółce - podaje w komunikacie Kerdos.

Firma nie podejmuje się aktualizacji, ani korekty prognozy. Od 16 września akcje spółki straciły ok. 40 proc. 23 października wartość jednej akcji spadła o 7 proc.

Prognoza została sporządzona na początku czerwca br. Firma planowała osiągnąć przychody ze sprzedaży na poziomie 238 mln złotych. Zysk z działalności operacyjnej miał wynieść 13 mln złotych. Zysk brutto miał wynieść 8 mln złotych.

Według ostatnich komunikatów 18 listopada br. odbędzie się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy. W projektach uchwał jest m.in. wniosek o odwołanie członków rady nadzorczej i powołanie nowych, a także zweryfikowanie zakupu udziałów w firmie Meng Drogerie+. Akcjonariusze chcą zbadać, czy podczas transakcji zarząd nie działał na szkodę spółki.

Kamil Kliniewski, prezes firmy, w wywiadzie z "Parkietem" mówił dziś o konsekwencjach wejścia w akcjonariat Kerdos Romualda Kalycioka. Zadeklarował m.in. gotowość na rezygnację z funkcji, jeśli taka będzie wola akcjonariuszy. Zaznaczył także, że dla uratowania spółki konieczne będzie jej dokapitalizowanie.

Spółka Kerdos posiada w portfelu m.in. sieć Dayli i Mang.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA