PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży w Grupie Redan

  • Autor: propertynews.pl
  • 08 paź 2015 10:21

Kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży w Grupie Redan Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA

Do 45 mln zł czyli o 8 proc. zwiększyły się we wrześniu obroty Grupy Redan w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku. Kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży osiągnęła zarówno dyskontowa sieć TXM textilmarket, jak i  krajowa sieć modowa Top Secret.

REKLAMA

- We wrześniu w ramach poszczególnych segmentów powróciliśmy do kilkunastoprocentowych dynamik sprzedaży notowanych we wcześniejszych miesiącach. Poprawa obrotów została osiągnięta zarówno w części dyskontowej oraz krajowej sieci Top Secret - powiedział Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA.

Grupa Redan we wrześniu 2015 r. osiągnęła łącznie 45 mln zł przychodów, czyli o 8proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Narastająco przez pierwszych dziewięć miesięcy tego roku obroty wyniosły 383 mln zł i były wyższe o 10 proc. w ujęciu r./r. Powierzchnia całej sieci handlowej grupy na koniec września wyniosła 113,8 tys. mkw., co oznacza wzrost o 10 proc. w odniesieniu do września 2014 r.

Sieć dyskontów odzieżowych TXM textilmarket we wrześniu br. uzyskała 26 mln zł obrotów, czyli o 13 proc. więcej niż w zeszłym roku. - Mimo niekorzystnych we wrześniu warunków pogodowych związanych z wysokimi temperaturami, które nie sprzyjały zakupom odzieży jesiennej, w sieci TXM textilmarket konsekwentnie, tak jak w poprzednich miesiącach, zrealizowaliśmy wysoki przyrost sprzedaży – stwierdził Lech Przemieniecki, Prezes Zarządu TXM SA. Od stycznia do września br. przychody TXM w ujęciu r./r. poprawiły się o 14 proc. i wyniosły 217 mln zł. Sieć sprzedaży sektora dyskontowego na koniec minionego miesiąca liczyła 334 sklepy własne o łącznej powierzchni 72,5 tys. m2 i była o 13 proc. większa niż na koniec września 2014 r.

Z kolei sprzedaż prowadzona w ramach krajowej sieci modowej we wrześniu br. wyniosła 15 mln zł i była wyższa o 16 proc. od uzyskanej we wrześniu 2014 r. „W sklepach porównywalnych segmentu modowego, czyli działających ponad 12 miesięcy, we wrześniu zanotowaliśmy kilkuprocentowy wzrost sprzedaży. Uwzględniając jednak prowadzoną w tym okresie kampanię reklamową osiągnięte dynamiki są znacząco poniżej naszych oczekiwań” – powiedział Bogusz Kruszyński. Przychody zrealizowane na rynkach zagranicznych wyniosły równowartość w złotych kwoty 3 mln zł i zmniejszyły się o 40 proc. w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku. Łączna wartość sprzedaży towarów na rynku modowym Grupy Redan we wrześniu 2015 r. wyniosła 18 mln zł i była wyższa o 1 proc. od osiągniętej we wrześniu 2014 r.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA