PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kingfisher traci przez pogodę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 lip 2012 11:00

Kingfisher traci przez pogodę

W ciągu II kwartału br. sprzedaż w grupie Kingfisher wzrosła o 3,7 proc. Jest to jednak nadal mniej, niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku.

REKLAMA

Największy wzrost sprzedaży zanotowano w Rosji (aż o prawie 50 proc.), Hiszpanii (5,6 proc.) oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii (5 proc). Najgorzej firmy wchodzące w skład grupy radzą sobie we Francji (spadek sprzedaży o 0,6 proc.) oraz w Polsce (wzrost o 1,5 proc.).

W całej grupie odnotowano wzrost sprzedaży o 3,7 proc. Jest to jednak mniej o 0,4 proc. niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku.

Dyrektor generalny Kingfisher, Ian Cheshire, uważa, że głównym powodem nienajlepszych wyników firmy w Europie jest zła pogoda. Wpływa ona przede wszystkim na popyt produktów sezonowych.

- Dodatkowy marketing oraz aktywność promocyjna pomaga w skłonieniu klientów do prowadzenia napraw wewnątrz budynków - twierdzi Ian Cheshire - Dzięki temu możemy odciąć się od złych warunków pogodowych, jakie panują zwłaszcza w Wielkiej Brytanii.

Przedstawiciele firmy zapowiadają także dalsze działania mające na celu wprowadzenia nowej strategii „Creating The Leader".

- Jestem pewien, że nasz program sprawi, że pozostaniemy sprzedawcą klasy światowej pomagającym klientom w posiadaniu lepszych domów. - uważa Cheshire.

W sumie Kingfisher ma 968 sklepów, z czego 67 znajduje się w Polsce. W roku rozliczeniowym 2011 spółka powiększyła liczbę sklepów w naszym kraju o osiem placówek.

Obecnie sieć Kingfishera w Polsce to 67 sklepów Castorama i Brico Depot o łącznej powierzchni sprzedaży 492 tys. mkw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA