PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kleba Invest szykuje się do wejścia na giełdę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 cze 2014 17:04

Kleba Invest szykuje się do wejścia na giełdę

Kleba Invest SA., spółka wyspecjalizowana w budowie i komercjalizacji obiektów handlowych, opublikowała Dokument Informacyjny. Został on sporządzony na potrzeby wprowadzenia akcji spółki serii A i B do obrotu w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect. Spółka planuje również debiut obligacji na Catalyst.

REKLAMA

Kleba Invest obsługuje podmioty z sektora usług oraz branżę handlu detalicznego (głównie operatorów supermarketów i dyskontów). Najważniejsi z nich to wiodący na polskim rynku najemcy w sektorze handlu detalicznego, tj. Jeronimo Martins Polska SA - operator sieci Biedronka, Market Detal Sp. z o.o. SKA - operator sieci POLOmarket oraz Grupa Czerwona Torebka - operator sieci Dyskont Czerwona Torebka.

Aktualnie Kleba Invest koncentruje się na realizacji parków handlowych zlokalizowanych w mniejszych ośrodkach miejskich. Są to obiekty o powierzchni 2-5 tys. mkw., powstające głównie w małych i średnich miastach pod nazwą Prima Park.

- Bazując na zespole z bardzo bogatym doświadczeniem w branży handlu i nieruchomości realizujemy nasze parki handlowe o powierzchni kilku tysięcy metrów kw. na terenie mniejszych ośrodków miejskich. To przemyślana strategia, udział w kolejnym etapie rozwoju nowoczesnego handlu w Polsce - powiedział Kazimierz Smoliński, prezes zarządu Kleba Invest.

- Jesteśmy przekonani, że Prima Parki zlokalizowane w Markach (woj. mazowieckie), Chwaszczynie (woj. pomorskie), Lubaniu i Złotoryi (woj. dolnośląskie), a także kilka kolejnych, których przygotowanie jest na zaawansowanym etapie, będą odpowiedzią na potrzeby mieszkańców mniejszych miast - dodaje Kazimierz Smoliński. Na dzień́ sporządzenia Dokumentu Informacyjnego Kleba Invest powołała dwanaście spółek zależnych w celu realizacji projektów inwestycyjnych - dodaje.

Publikacja Dokumentu Informacyjnego wynika z podjęcia przez zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w dniu 29 maja 2014 r. uchwały o wprowadzeniu do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect 10.000.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A, o wartości nominalnej 0,10 zł każda oraz 264.518 akcji zwykłych na okaziciela serii B, również o wartości nominalnej 0,10 zł każda.

- Debiut na rynku NewConnect to nie zwieńczenie, a pierwszy etap naszych giełdowych planów. Spółka planuje złożenie wniosku o wprowadzenie do obrotu wyemitowanych przez Kleba Invest obligacji na rynku alternatywnym Catalyst. Z kolei jeśli następne projekty będziemy realizować z takim sukcesem jak te dotychczasowe, to debiut na głównym rynku GPW jest tylko kwestią czasu - powiedział Wiesław Kleba, założyciel i dyrektor generalny Kleba Invest.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA