PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kleba Invest wykupuje kolejne serie obligacji

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 gru 2014 09:21

Notowana na rynkach NewConnect i Catalyst spółka Kleba Invest, specjalizująca się w realizacji i komercjalizacji parków handlowych zlokalizowanych w mniejszych miejscowościach, dokonała wykupu czterech serii obligacji o łącznej wartości 7,5 mln zł.

REKLAMA

Obligacje serii B i C wyemitowane zostały w listopadzie 2012 r., a obligacje serii H oraz I w lutym 2014 r. Wszystkie cztery emisje zostały przeprowadzone w trybie oferty prywatnej. Wartość nominalna obligacji emitowanych w ramach tych serii to 100 zł każda.

Spółka przeznaczyła środki z emisji na realizację kolejnych inwestycji, obligacje stanowią dla Kleba Invest stałe źródło finansowania kolejnych projektów. Są to przede wszystkim nowoczesne obiekty handlowe, która są następnie sprzedawane inwestorom zewnętrznym.

- W miniony weekend został otwarty park handlowy pod własną marką Prima, który sprzedaliśmy inwestorowi jeszcze w 2013 r. Właśnie kończymy realizację kolejnych trzech takich obiektów - w Markach w woj. mazowieckim oraz w Chwaszczynie i w Miastku w woj. pomorskim. Także w przypadku tych parków handlowych naszym celem jest ich sprzedaż - mówi Jakub Makurat, prezes zarządu Kleba Invest.

Do tej pory spółka pozyskała z emisji obligacji niemal 28 mln zł. Obligacje serii D, F i G, o łącznej wartości ponad 8 mln zł, są od 17 listopada 2014 r. notowane na rynku Catalyst.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA