PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kleba Invest zadebiutował na NewConnect i zapowiedział kolejną inwestycję

  • Autor: propertynews.pl
  • 12 cze 2014 14:24

Kleba Invest zadebiutował na NewConnect i zapowiedział kolejną inwestycję

12. czerwca br. kurs akcji spółki Kleba Invest, która w tym dniu zadebiutowała na rynku NewConnect, wzrósł o 17,3 proc. do 6,45 zł. Firma koncentruje się na realizacji parków handlowych zlokalizowanych w mniejszych miejscowościach. Obecnie rozpoczyna realizację czterech Prima Parków, ale już zapowiada kolejne inwestycje.

REKLAMA

Spółka ogłosiła podpisanie umowy przedwstępnej na zakup gruntu w woj. łódzkim, na którym powstanie nowoczesny park handlowy pod nazwą Prima Park. Nowy obiekt będzie szóstym Parkiem Handlowym Prima, realizowanym przez Kleba Invest. Pierwsza Prima, zlokalizowana w Pruszczu Gdańskim została sprzedana inwestorowi na etapie projektu jeszcze w 2013 r. Obecnie trwa realizacja czterech kolejnych: w Markach (woj. mazowieckie), Chwaszczynie (woj. pomorskie), Lubaniu i Złotoryi (woj. dolnośląskie). Poza obiektem w Złotoryi, wszystkie trzy inewstycje mają już pozwolenie na budowę. Ich otwarcie planowane jest do końca 2014 r.

Jak powiedział w rozmowie z portalem propertynews. pl. Jakub Makurat, dyrektor finansowy Kleba Invest, proces pozyskiwania ostatniego pozwolenia, dla obiektu w Złotoryi, jest w toku. - Planujemy zakończyć tę inwestycje w 2015 roku.

Inwestor planuje też budowę kolejnych parków handlowych na terenie Warmii i Mazur, Pomorza oraz w regionie łódzkim. Tam zresztą realizacja rozpocznie się najwcześniej. - Park Handlowy Prima w woj. łódzkim to kolejny krok w realizacji naszej strategii, czyli realizacji w małych i średnich miastach nowoczesnych parków handlowych o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych. Docenili ją m.in. inwestorzy, którzy już dziewięciokrotnie dali temu dowód obejmując kolejne emisje naszych obligacji. Rozpoczynając nową inwestycję po raz kolejny udowadniamy, że skutecznie zarządzamy środkami akcjonariuszy i obligatariuszy - powiedział Kazimierz Smoliński, prezes zarządu Kleba Invest SA.

Spółka planuje ponadto otwarcie w nowej lokalizacji kina. - Obecnie pracujemy nad koncepcją komercjalizacji, badamy zainteresowanie potencjalnych najemców. Mogę już uchylić tajemnicy, że prowadzimy również rozmowy z operatorami sieci kin, które wydają się być zainteresowane również mniejszymi lokalizacjami - mówi Jakub Makurat, dyrektor finansowy Kleba Invest SA.

Akcje spółki zadebiutowały na rynku NewConnect 12 czerwca, kurs akcji na otwarciu wyniósł 6,45 zł czyli o ponad 17% w stosunku do kursu odniesienia, a obroty w pierwszej części sesji szybko przebiły poziom miliona złotych. Do alternatywnego systemu obrotu NewConnect wprowadzonych zostało 10.000.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A, o wartości nominalnej 0,10 zł każda oraz 264.518 akcji zwykłych na okaziciela serii B, również o wartości nominalnej 0,10 zł każda.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA