PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kluby fitness szukają lokalizacji w centrach miast

  • Autor: propertynews.pl
  • 22 sie 2014 08:54

Kluby fitness wychodzą z osiedli mieszkaniowych i obiektów handlowych do centrów miast. Liczbę osób, które w tym roku odwiedzą fitness kluby w Polsce, szacuje się na 2,5 mln, w przyszłym roku ma ona wzrosnąć o 20 proc. do 3 mln.

REKLAMA

Niedawno otwarty został fitness klub w sąsiedztwie warszawskiego traktu królewskiego, kolejna sieć otwiera placówkę niedaleko Dworca Centralnego. Liczba klubów w centrum stolicy należących do głównych sieci fitness wzrośnie teraz do czternastu i będzie jeszcze rosła.

Na celowniku sieci fitness są nowoczesne biurowce, centra handlowe a nawet zrewitalizowane kamienice. Dla fitness klubów liczy się catchment czyli potencjalna liczba klientów w najbliższej okolicy. Tę zapewniają pracownicy licznych biur, studenci i mieszkańcy.

Właściciele dużych powierzchni komercyjnych zwracają się coraz częściej z ofertami do sieci fitness klubów ponieważ wiedzą, że jest to klient perspektywiczny i nie wymaga dla siebie lokalizacji przy ruchliwych, komercyjnych ulicach. W przypadku placówek fitness o wiele ważniejsze jest dogodne położenie ze względu na komunikację miejską, darmowy parking oraz bezpośrednie wejście do klubu.

Wchodzące na polski rynek nowe sieci fitness (CityFit, McFit, Fitness24Seven, Fit for Free) konkurują z istniejącymi klubami i przyciągają nowych członków. Powierzchnia siłowni przekracza często tysiąc a nawet dwa tysiące metrów kwadratowych. Rekordzistą pod tym względem będzie umiejscowiony na dwóch poziomach w wieżowcu Spektrum Tower w Warszawie klub CityFit, liczący ponad 2800 mkw.

- Poszukujemy atrakcyjnych powierzchni liczących 1200-2000 mkw. nie tylko w Warszawie ale także w innych miastach Polski. Docelowo chcemy w ciągu trzech lat otworzyć w Polsce 50 klubów, dbamy o to, alby każdy klub był maksymalnie dostępny dla mieszkańców danego miasta - mówi Piotr Szymoński, dyrektor ds. ekspansji CityFit.
CityFit i McFit oferują ponadto swoje usługi całodobowo.

Polacy są spragnieni nowych usług w fitnessie. Firma doradcza Deloitte Europe wymienia polski rynek obok tureckiego jako najbardziej obiecujące dla branży fitness w Europie. Liczbę osób, które w tym roku odwiedzą fitness kluby w Polsce, szacuje na 2,5 mln, w przyszłym roku ma ona wzrosnąć o 20 proc. do 3 mln.

W ogólnej liczbie 2,4 tys. fitness klubów profesjonalne sieci stanowią mniejszość i odpowiadają tylko za kilka procent rynku, co zdecydowanie odróżnia Polskę od innych rynków w Europie. Największa w Polsce sieć Pure Jatomi posiada 35 klubów, a druga pod względem liczebności klubów sieć Calypso - 18 placówek. Fitness Club S4 posiada obecnie 12 lokalizacji w Warszawie i zapowiada kolejne otwarcia w całej Polsce.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA