PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

KNF interweniuje w sprawie Solar Company. Będzie audyt Ernst&Young

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 mar 2013 16:32

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zlecił spółce Ernst&Young Audit sp. z o.o. kontrolę ksiąg rachunkowych spółki Solar Company. Działając na podstawie zlecenia kontrolujący jest uprawniony do żądania od emitenta, w czasie prowadzenia kontroli, udostępnienia informacji i dokumentów niezbędnych do jej prowadzenia.

REKLAMA

- Kontrola obejmuje analizę wybranych transakcji i zdarzeń znajdujących odzwierciedlenie w skonsolidowanych sprawozdaniach finansowych i sprawozdaniach finansowych Spółki zawartych w raportach okresowych i skonsolidowanych raportach okresowych za rok obrotowy 2011, za pierwszy kwartał 2012 r., pierwsze półrocze 2012 r. i trzeci kwartał 2012 r., które mogą budzić wątpliwości w zakresie prawidłowości i rzetelności informacji okresowych oraz prawidłowości prowadzenia ksiąg rachunkowych przez spółkę Solar Company SA - napisano w komunikacie.

Zgodnie z decyzją KNF raport podsumowujący kontrolę ma odpowiedzieć na pytania: czy wątpliwości KNF co do prawidłowości i rzetelności informacji okresowych oraz prawidłowości prowadzenia ksiąg rachunkowych przez spółkę Solar Company SA są uzasadnione oraz czy w trakcie kontroli spółka Ernst&Young Audit sp. z o.o. stwierdziła nieprawidłowości w zakresie informacji okresowych oraz ksiąg rachunkowych emitenta.

Przewodniczący KNF skierował również do Sądu Okręgowego w Poznaniu oświadczenie o wstąpieniu do postępowania cywilnego o stwierdzenie nieważności, ewentualnie uchylenie uchwał nr WZA.41/01/13 i WZA.43/01/13 podjętych na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Solar Company SA w dniu 3 stycznia 2013 r. Chodzi o uchwały związane ze sposobem wyboru członków rady nadzorczej spółki. 

Check English version 

 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA