PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

KNF interweniuje w sprawie Solar Company. Będzie audyt Ernst&Young

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 mar 2013 16:32

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zlecił spółce Ernst&Young Audit sp. z o.o. kontrolę ksiąg rachunkowych spółki Solar Company. Działając na podstawie zlecenia kontrolujący jest uprawniony do żądania od emitenta, w czasie prowadzenia kontroli, udostępnienia informacji i dokumentów niezbędnych do jej prowadzenia.

REKLAMA

- Kontrola obejmuje analizę wybranych transakcji i zdarzeń znajdujących odzwierciedlenie w skonsolidowanych sprawozdaniach finansowych i sprawozdaniach finansowych Spółki zawartych w raportach okresowych i skonsolidowanych raportach okresowych za rok obrotowy 2011, za pierwszy kwartał 2012 r., pierwsze półrocze 2012 r. i trzeci kwartał 2012 r., które mogą budzić wątpliwości w zakresie prawidłowości i rzetelności informacji okresowych oraz prawidłowości prowadzenia ksiąg rachunkowych przez spółkę Solar Company SA - napisano w komunikacie.

Zgodnie z decyzją KNF raport podsumowujący kontrolę ma odpowiedzieć na pytania: czy wątpliwości KNF co do prawidłowości i rzetelności informacji okresowych oraz prawidłowości prowadzenia ksiąg rachunkowych przez spółkę Solar Company SA są uzasadnione oraz czy w trakcie kontroli spółka Ernst&Young Audit sp. z o.o. stwierdziła nieprawidłowości w zakresie informacji okresowych oraz ksiąg rachunkowych emitenta.

Przewodniczący KNF skierował również do Sądu Okręgowego w Poznaniu oświadczenie o wstąpieniu do postępowania cywilnego o stwierdzenie nieważności, ewentualnie uchylenie uchwał nr WZA.41/01/13 i WZA.43/01/13 podjętych na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Solar Company SA w dniu 3 stycznia 2013 r. Chodzi o uchwały związane ze sposobem wyboru członków rady nadzorczej spółki. 

Check English version 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA