PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Wittchen

  • Autor: PAP
  • 01 lip 2011 18:00

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Wittchen

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Wittchen, działającej na rynku galanterii skórzanej - poinformowała Komisja w komunikacie. Pozyskanie finansowania z emisji akcji jest spółce potrzebne na dalszy rozwój sieci sprzedaży Wittchen - tylko w br. planowane jest otwarcie około sześciu nowych salonów, a w sierpniu w Złotych Tarasach w Warszawie zostanie uruchomiony pierwszy w Polsce Wittchen Shoes. W przypadku Vip Collection, w ciągu najbliższych dwóch lat liczba tych salonów ma się podwoić.

REKLAMA

Prospekt emisyjny sporządzono w związku z ofertą publiczną akcji serii B i C spółki oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii B i C oraz praw do akcji serii C. Oferującym jest Dom Maklerski PKO BP z siedzibą w Warszawie.

- Mamy bardzo ambitne plany rozwoju, na które potrzebujemy dodatkowego kapitału. W związku z tym zdecydowaliśmy się na debiut giełdowy. Pojawienie się spółki na GPW rozważaliśmy już wcześniej. Wówczas nasze plany pokrzyżował kryzys finansowy. Przeprowadzenie publicznej oferty akcji i wejście na giełdę to decyzja strategiczna. Pozyskanie finansowania z emisji akcji i wejście do akcjonariatu nowych inwestorów to także nowy etap w rozwoju firmy - mówił wcześniej Jędrzej Wittchen, prezes zarządu spółki.

Grupa WITTCHEN zamierza również rozwijać sieć sprzedaży na zasadach franczyzy za granicą - głównie w Rosji i na Ukrainie. - W planach mamy również kolejne przejęcia. Aktualnie prowadzimy wstępne rozmowy z kilkoma podmiotami. Ze względu na szybkie bogacenie się Polaków widzimy duży potencjał wzrostu segmentu dodatków i akcesoriów luksusowych w naszym kraju - mówił Jędrzej Wittchen.

Firma Wittchen została założona w 1990 roku. W ramach grupy funkcjonuje obecnie 78 punktów sprzedaży detalicznej, w tym 52 sklepy Wittchen (51 w kraju i 1 w czeskiej Pradze) i 26 punktów VIP Collection. Produkty Wittchen oferowane są także we franczyzowych salonach na Ukrainie, w Rosji, na Białorusi.

Głównym akcjonariuszem spółki jest Jędrzej Wittchen, który bezpośrednio i za pośrednictwem spółki SIMEI Investments posiada 100 proc. kapitału zakładowego spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA