PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Knight Frank został doradcą DH Supersam Katowice

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 gru 2014 13:17

Knight Frank został doradcą DH Supersam Katowice

Knight Frank podpisał umowę z DH Supersam Katowice. Zakres kontraktu obejmuje doradztwo przy przygotowaniu obiektu do otwarcia i zarządzania jak również marketing i działania promocyjne. Projekt katowickiego Supersamu należy do portfolio Griffin Real Estate.

REKLAMA

Umowa zawarta pomiędzy Knight Frank a DH Supersam Katowice w listopadzie br. dotyczy obszarów asset management tj. kompleksowego doradztwa w zakresie przygotowań do uruchomienia nowego obiektu. Warto zaznaczyć, że jest to kontynuacja współpracy, którą firmy rozpoczęły w ramach przygotowywania kosztów utrzymania (OPEX) Supersamu.

- Współpraca jaką nawiązaliśmy ze spółką DH Supersam Katowice jest o tyle unikalna, że dotyczy strategicznego podejścia do budowania wartości obiektu jeszcze na etapie przed jego otwarciem - mówi Agnieszka Mielcarz, Dyrektor Działu Retail Asset Management Knight Frank w Polsce. - Dotychczas nie doceniano w Polsce znaczenia takich przygotowań, wielokrotnie skupiając się tylko na aspektach technicznych i operacyjnych bez uwzględnienia kryteriów strategicznych, związanych właśnie z budowaniem wartości projektu. Jako asset manager, zgodnie z naszą strategią zajmiemy się planowaniem i koordynacją działań nie na określonym wycinku projektu, ale w ramach kilku powiązanych ze sobą dziedzin i w dłuższej perspektywie czasowej.

W ramach nowego kontraktu, na podstawie zdefiniowanych potrzeb klienta, Knight Frank będzie odpowiadać za przygotowanie i realizację budżetów otwarciowych, organizację przetargów na usługi serwisowe dla obiektu, zatrudnienie i szkolenie zespołu, stworzenie i wdrożenie procedur dla budynku, przygotowanie kampanii otwarcia oraz stworzenie 3-letniej strategii promocji centrum, a więc kompleksowe zagadnienia z obszarów tworzenia strategii, facility management, property management, marketingu i działań promocyjnych oraz bezpośrednie przygotowania do otwarcia w tym także budowanie relacji z otoczeniem lokalnym, organizację przetargów i briefing podwykonawców.

Działania zespołu Retail Asset Management będą ukierunkowane na tworzenie i wdrażanie strategii dla centrum Supersam w Katowicach, w celu maksymalizowania jego wartości, a tym samym zwrotu z inwestycji. Agnieszka Mielcarz, która będzie zarządzać projektem ze strony firmy Knight Frank, posiada 15-letnie doświadczenie w branży centrów handlowych. Przez te lata zaangażowana była m.in. w przygotowywanie budżetów operacyjnych, bezpośrednie zarządzanie obiektami, kreowanie i koordynowanie długoterminowych strategii najmu i komunikacji.
Supersam jest zlokalizowany w samym centrum miasta, w miejscu dawnej hali targowej. Ulica Piotra Skargi, przy której powstaje Supersam, wzbogaci się o 21 tys. m.kw. powierzchni handlowo-usługowej. Na trzech kondygnacjach naziemnych, w tym jednej podziemnej, znajdą się lokale handlowe i punkty usługowe. Powstanie tam również centrum fitness, placówka medyczna oraz parking na ponad 400 miejsc postojowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA