PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kolejny akt w dramacie Almy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 paź 2016 13:56

Kolejny akt w dramacie Almy Alma Market

Spółka Krakchemia rezygnuje z nabycia nieruchomości należącej do Alma Market. Firma chce jednocześnie zwrotu 10 mln złotych zaliczek.

REKLAMA

Przedwstępna umowa zakupu nieruchomości została podpisana we wrześniu 2015 roku. Następnie zmieniono ją aneksem w lutym br.

Krakchemia odstąpiła od umowy 24 października br. Spółka jednocześnie chce zwrotu 10 mln złotych zaliczek wraz z odsetkami.

Zgodnie z pierwotną umową, Krakchemia miała zapłacić 12 mln złotych. Termin zakończenia rozmów wyznaczono na koniec czerwca 2017 roku. Warunkiem zawieszającym jej zawarcie było pozyskanie decyzji o warunkach zabudowy, umożliwiających realizację projektu biurowo-usługowego.

Alma Market złożyła dokumenty niezbędne do otwarcia postępowania sanacyjnego. Oznacza to, że firma formalnie zaczęła walkę o przetrwanie.

Kontrolowana przez Jerzego Mazgaja sieć delikatesów Alma Market złożyła do Sądu Rejonowego w Krakowie w październiku wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Zarząd spółki nie składa jednak broni i podtrzymuje wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego-sanacyjnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • jam 2016-10-26 09:47:55
    O co chodzi? O zabranie pieniędzy z trupa, dali zaliczek na 10 mln, z odsetkami wyjmą ponad 11, żaden bank tak nie oprocentuje kapitału. Działkę na koniec kupi się od syndyka za połowę wartości.
  • wika 2016-10-25 15:13:03
    Spółka KRAKCHEMIA należy przecież do grupy kapitałaowej ALMA MARKET S.A. , więc o co tu chodzi ?

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA