PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kolejny inwestor dostrzega potencjał rynkowy Alterco

  • Autor: ISB
  • 13 paź 2011 22:45

Spółka Alterco przekazała informację o nabyciu przez Bank Polskiej Spółdzielczości SA 125 000 akcji tej firmy. Bank od lipca br. sukcesywnie zwiększał swoje zaangażowanie w akcjonariacie Alterco SA. Rezultatem działań jest posiadanie 12,28-proc. udziału w kapitale zakładowym. Jest to kolejny znaczący inwestor kwalifikowany, który dostrzega potencjał rynkowy Alterco SA.

REKLAMA

Nabycie akcji przez bank jest ważnym wydarzeniem, potwierdzającym zainteresowanie instytucji finansowych działaniami integratora rynku nieruchomości. Bank Polskiej Spółdzielczości SA od dłuższego czasu przyglądał się aktywności Alterco SA w branży nieruchomościowej i systematycznie inwestował w jej papiery wartościowe. Od lipca br., bank zwiększał swoje zaangażowanie, aby ostateczne osiągnąć 12,28 proc., co obecnie odpowiada 564 625 akcjom tej spółki. Jednak dopiero transakcja z 11 października br., w myśl ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz spółkach publicznych, nakazuje ujawnić znaczące zaangażowanie inwestora - czytamy w komunikacie.

- Rosnące wymagania inwestorów oraz niestabilna sytuacja rynków finansowych powodują, że nie ma miejsca na pochopne i nieprzemyślane działania na rynku kapitałowym. Budowanie giełdowego potencjału naszej spółki jest priorytetowym zadaniem zarządu. Konsekwentnie staramy się osiągać satysfakcjonującą, dla naszych akcjonariuszy, stopę zwrotu z zaangażowanych kapitałów. Jesteśmy przekonani, że nasza strategia inwestycyjna zmierza we właściwym kierunku i jest doskonałą alternatywą na niepewne ekonomicznie czasy. Wierzymy, że przy udziale naszych biznesowych sprzymierzeńców, jakim jest m.in. Bank Polskiej Spółdzielczości, z sukcesem zrealizujemy nasze ambitne cele inwestycyjne - powiedział Marek Tarchalski, wiceprezes zarządu Alterco SA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA