PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Komercyjny stadion startuje w Lublinie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 paź 2014 11:15

Komercyjny stadion startuje w Lublinie

W 2011 roku pracownia Estudio Lamela wraz z firmą Budimex jako wykonawcą wygrały przetarg w systemie „zaprojektuj i wybuduj” na realizację Stadionu Miejskiego w Lublinie. 9 października czeka nas oficjalne sportowe otwarcie Arena Lublin.

REKLAMA

W efekcie współpracy renomowanej pracowni Estudio Lamela i firmy Budimex powstał stadion piłkarski o pojemności ok. 15, 4 tys. numerowanych miejsc siedzących, spełniający wymagania UEFA i PZPN-u dla stadionów kategorii III.

Na terenie poza głównym obiektem stadionu znajdują się jeszcze dwa pełnowymiarowe boiska treningowe. Przed stadionem zlokalizowany jest również parking na ok. 1000 samochodów i 20 autobusów, z uwzględnieniem miejsc dla niepełnosprawnych.

Projekt oparto o przekazany przez inwestora program funkcjonalno-użytkowy, ale w trakcie procesu projektowego, na skutek współpracy z zamawiającym i wykonawcą, wprowadzono rozwiązania umożliwiające realizację funkcji komercyjnych. Obiekt był projektowany nie tylko z myślą o rozgrywkach piłkarskich, ale będzie mógł gościć również inne imprezy kulturalno-rozrywkowe i stać się ważnym punktem na mapie sportowo-rekreacyjnej miasta.We wschodniej trybunie zaprojektowano część komercyjną mieszczącą sklepy, kawiarnie oraz spa, które umożliwią częściowe finansowanie funkcjonowania obiektu.

Przeczytaj więcej na temat projektu na Propertydesign.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA