PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Komisja Europejska chce pomóc w rozwoju e-commerce

  • Autor: wirtualnemedia.pl
  • 26 mar 2015 13:44

Mniej kontroli nad rynkiem telekomunikacyjnym ze strony lokalnych rządów, ujednolicenie przepisów podatkowych i zniesienie ograniczeń w dostępie do usług - to plan Komisji Europejskiej, który ma popchnąć do przodu europejski sektor e-commerce.

REKLAMA

Komisja Europejska przedstawiła założenia nowego planu strategicznego, który ma przyspieszyć rozwój transgranicznego handlu internetowego pomiędzy krajami należącymi do Unii. W oficjalnym komunikacje wydanym po posiedzeniu Komitetu Komisarzy Europejskich zwrócono uwagę na fakt, że pomimo dążenia do znoszenia barier w handlu na wspólnotowym rynku wciąż pozostaje wiele przeszkód utrudniających swobodny rozwój europejskiego rynku internetowego.

Ansip zaznaczył, że trzeba doprowadzić do sytuacji, w której mieszkańcy Niemiec bez żadnych przeszkód będą mogli kupować na przykład książki w internetowych sklepach w Wielkiej Brytanii, a Włosi nie napotkają trudności w dostępie do serwisów filmowych działających w Belgii. Jako przeszkody stojące przed rozwojem unijnego handlu w internecie wymieniono między innymi wysokie koszty dostaw towarów kupowanych za granicą, brak jednolitego systemu podatkowego oraz zbyt dużą kontrolę ze strony administracji poszczególnych krajów nad lokalnymi rynkami telekomunikacyjnymi.

W komunikacie podkreślono, że obecnie tylko ok. 15 proc. obywateli Unii Europejskiej dokonuje regularnych zakupów w sieci w zagranicznych sklepach, a przeszkodą w zwiększeniu tej liczby nie są wyłącznie bariery kulturowe czy językowe, ale także kwestie prawne i podatkowe. Czynnikiem hamującym dalszy rozwój europejskiego e-commerce jest także strategia dużych koncernów, które próbują zamknąć konsumentów w ramach lokalnych rynków za pomocą swoich krajowych platform i utrudniają internautom dokonywanie szerokiego wyboru towarów poza granicami konkretnych krajów.

- Europa nigdy nie przejdzie prawdziwej cyfrowej rewolucji w handlu, dopóki będzie układanką 28 zupełnie różnych systemów regulacji dotyczących funkcjonowania e-commerce - podkreślił Günther H. Oettinger, komisarz ds. cyfrowej gospodarki i społeczeństwa. - Potrzebujemy jednego europejskiego rynku, na którym swobodnie będą mogły rozwijać się nowe modele cyfrowego biznesu.

Według zapowiedzi w ciągu najbliższych miesięcy Komisja Europejska ma przedstawić kompleksową strategię stworzenia warunków dla rozwoju cyfrowej gospodarki w całej wspólnocie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA