PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Komputronik będzie zmniejszał liczbę sklepów, ale stworzy też nowy koncept - Megastore

  • Autor: ISBnews
  • 29 lis 2012 15:33

Komputronik będzie zmniejszał liczbę sklepów, ale stworzy też nowy koncept - Megastore

Mimo słabszych rok do roku wyników za I poł. roku obrachunkowego 2012/213, Komputronik podtrzymuje prognozy finansowe, poinformował prezes Wojciech Buczkowski. W kolejnych miesiącach spółka chce zwiększyć sprzedaż e-commerce i zwiększyć udział modelu agencyjnego. W planach ma także stworzenie nowego konceptu pod nazwą Komputronik Megastore

REKLAMA

"Wyniki października pokazały 16-proc. dynamikę przychodów, a dane za listopad, choć jeszcze są to informacje niepełne, dadzą istotnie wyższą dynamikę niż październik. W handlu tradycyjnie koniec roku to okres żniw, co sprawdza się także teraz. Nie zmieniamy więc naszych prognoz finansowych na ten rok" - powiedział Buczkowski podczas konferencji prasowej.

Prognoza Komputronika na rok obrotowy 2012/2013 zakłada wypracowanie 1,14 mld zł przychodów, 23,5 mln zł EBITDA oraz 7,3 mln zł zysku netto. Po I połowie roku spółka miała 447,7 mln zł przychodów i 4,0 mln zł straty netto. Przy ich realizacji spółka wypłaci dywidendę. "Jeśli prognozy zostaną zrealizowane, to utrzymamy dotychczasową politykę dywidendową. To oznacza wypłatę do 20% zysku netto" - zapowiedział Buczkowski.

Natomiast w celu poprawy wyników w kolejnych okresach spółka planuje spore zmiany w strategii sprzedaży. "Chcemy dostosowywać się do warunków rynkowych i zmniejszać w przyszłości liczbę salonów własnych, wierzymy w szybki rozwój e-commerce. W dużych miastach będziemy stawiać na jeden specjalistyczny punkt sprzedaży" - wyjaśnił.

Spółka chce także stworzyć nowy koncept pod nazwą Komputronik Megastore, które będzie centrum sprzedażowo-rozrywkowo-szkoleniowym. Pierwszy taki punkt ma powstać w I kw. 2013 r. w Warszawie, a kolejny w II kw. 2013 w Poznaniu. Docelowo planowane jest uruchomienie 6 takich centrów. "Chcemy je budować w oparciu o współpracę z dostawcami, liczymy, że sfinansują około połowy kosztów budowy sklepu. Po rozmowach z kooperantami jestem dobrej myśli w tej kwestii" - powiedział Buczkowski.

Prezes spółki zapowiedział także zmianę koncepcji sprzedaży w sieci franszyzowej. W ostatnich miesiącach Komputronik testował model agencyjny i dobre wyniki sprzedaży w tym koncepcie spowodowały decyzję silniejszej aktywności w tym kierunku. "Obecnie mamy 14 salonów agencyjnych, a do końca roku obrachunkowego planujemy ich 30, a docelowo będzie ich 70. Nasi partnerzy franszyzowi są pozytywnie nastawieni do tej zmiany" - powiedział prezes.

Buczkowski zaznaczył jednak, że franszyza będzie nadal rozwijana, więc nominalnie liczba punktów nie powinna ulec większej zmianie.
Komputronik SA, dystrybutor sprzętu IT, jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku.Spółka wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należy również Benchmark Sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o. W roku obrotowym 2011/2012 (1 kwietnia 2011 r. - 31 marca 2012 r.) odnotowała 1.048,75 mln zł skonsolidowanych przychodów. W ujęciu jednostkowym było to 1.029,31 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Markin 2012-11-30 09:55:20
    Fajnie, że coraz więćej salonów komputronika pojawia się w małych miejscowościach i można kupić od ręki sporo sprzętu, duży plus!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA