PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Komputronik liczy na dodatni wynik netto w kolejnych kwartałach

  • Autor: PAP
  • 24 cze 2013 14:55

Grupa Komputronik liczy na dodatni wynik netto w kolejnych kwartałach - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki. Dodali, że dynamika wzrostu przychodów grupy w roku obrotowym 2013/2014 będzie podobna do tej notowanej przez spółkę w roku obrotowym 2012/2013.

REKLAMA

"Wynik netto w kolejnych kwartałach powinien utrzymywać się na plusie. Widzimy jego stabilizację po tym, jak w ubiegłym roku zmieniliśmy naszą politykę cenową. Mówimy tutaj zarówno o wyniku jednostkowym, jak i skonsolidowanym" - powiedział na konferencji Krzysztof Nowak, członek zarządu ds. finansowych Komputronika.

Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika, dodał, że w roku obrotowym 2013/2014 grupa może osiągnąć podobną dynamikę wzrostu przychodów ze sprzedaży jak w roku obrotowym 2012/2013.

"Ostatnie miesiące pokazują, że utrzymanie ubiegłorocznej dynamiki wzrostu sprzedaży jest jak najbardziej realne" - powiedział.

"Pod względem marż sytuacja na rynku jest nadal trudna. Wzrostowi marż z pewnością pomogłaby konsolidacja rynku, na co jednak się nie zanosi" - dodał.

W roku obrotowym 2012/2013 (kwiecień 2012 - marzec 2013 - PAP) grupa Komputronik wypracowała 1.244 mln zł przychodów ze sprzedaży, 18,19 mln zł zysku EBITDA oraz 2,51 mln zł zysku netto. Dynamika wzrostu przychodów ze sprzedaży w ujęciu rok do roku wyniosła ok. 22 proc.

Na początku czerwca Komputronik i spółka Terg, właściciel elektro-marketów Media Expert, podpisały umowę, na bazie której powstała wspólna grupa handlowa.

"W tej chwili nie myślimy o związkach kapitałowych z Terg. Zobaczymy jak będzie się nam ta współpraca rozwijać i wtedy zastanowimy się co dalej" - powiedział prezes.

Buczkowski powiedział również, że do końca roku spółka może uruchomić kolejny sklep Komputronik Megastore.

"Z wyników pierwszych tygodni Komputronik Megastore w Warszawie jesteśmy zadowoleni. Obecnie pracujemy nad projektem kolejnego sklepu tego typu. Tym razem w Poznaniu. Jest szansa, że uda nam się go uruchomić pod koniec tego roku" - powiedział.

Pierwszy sklep Komputronik Megastore spółka uruchomiła pod koniec kwietnia w Centrum Handlowym Jupiter w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA